Kwiaty jako oznaka romantyzmu

Ile związków, tyle form wyrażania uczuć. Historia każdej pary jest indywidualna i niepowtarzalna. Istnieją jednak pewne słowa i gesty, po które sięga każdy. Jednym z najbardziej uniwersalnych i romantycznych jest podarowanie najbliższej osobie kwiatów.

Powszechnie uważRomantyzma się, że to początek związku jest romantyczny. Wtedy gdy dwoje ludzi spotyka się po raz pierwszy, kiedy zadzierzgają się pierwsze nici porozumienia, a wspólna przyszłość okryta jest nimbem tajemnicy, atmosfera aż kipi od romantyczności. Czułości, małe gesty na każdym kroku, nieustanne trzymanie się za ręce – widząc ludzi na ulicy, nie ma problemu z określeniem, które pary spotykają się dopiero od kilku tygodni. Czy wraz z długością miłosnego stażu wygasa płomień romantyzmu? Tyle odpowiedzi, ile związków. Jeśli jednak jest ona twierdząca, należy przedsięwziąć kroki, które pomogą – przynajmniej od czasu do czasu – przywrócić magię pierwszych wspólnych chwil.

RomantycznieRomantyzm nie jest niczym trudnym. Mężczyznom zaś można jeszcze powiedzieć – nie jest też niczym, co w jakikolwiek sposób nadszczerbi ich wizerunek „macho”. Przez wieki ludzkości towarzyszy jeden z najbardziej romantycznych gestów miłosnych. Chodzi oczywiście o wręczanie kwiatów. Ten mały podarunek jest w stanie wywołać uśmiech u ukochanej osoby, ale także przyczyni się do tego, że w codziennym zamieszaniu i nawale obowiązków dwoje ludzi znajdzie dla siebie kilka chwil i pozwoli odżyć uczuciom, które nigdy nie wygasły, ale być może tlą się już słabszym ogniem.

Nie ma dobrej odpowiedzi na pytanie, kiedy wręczać kwiaty. Istnieje na pewno szereg sytuacji, kiedy zakupienie (lub własnoręczne przygotowanie) bukietu wydaje się nieodzowne. Na początku każde spotkanie traktuje się jak randkę, trudno więc na każde przynosić kwiaty. Później jednak, kiedy wychodzi się rzadziej, warto zawsze pomyśleć o niewielkim bukiecie, który umili wyjście do kina czy teatru. Są też sytuacje, gdy kwiaty są obowiązkowe. Rocznica ślubu albo zaręczyny to takie momenty w życiu, które domagają się pięknych, wyjątkowych darów. Bukiet pąsowych róż wyrazi miłość, a do tego jest jednym z najromantyczniejszych podarunków na świecie. Można też pomyśleć o tulipanach lub o kolorowych wiązankach złożonych z kilku gatunków kwiatów. W czasie wiosny i lata oryginalnym prezentem będą kwiaty sezonowe, na przykład majowe konwalie lub lipcowe słoneczniki.

romantyczna rozaTo jednak, co decyduje o powodzeniu związku, nie kończy się na pojedynczych okazjach do świętowania, ale w codziennym życiu. Kwiaty podarowane bez specjalnego pretekstu z pewnością ocieplą wzajemne stosunki każdej pary. Nie należy rezerwować romantyzmu na wyjątkowe okoliczności – bo przecież miłość nie jest wyjątkowa czasem, ale w każdej chwili. Nie wolno o tym zapominać! A sposobem, żeby przypomnieć o tym ukochanej osobie jest podarować jej bukiet kwiatów.