Bukiety w stylu boho - najmodniejsze kompozycje

Styl boho niezmiennie cieszy się dużą popularnością. Od lat wykorzystywany jest w modzie i wystroju wnętrz. Pozwala na połączenie luzu z zamiłowaniem do natury i sztuką. Boho świetnie sprawdzi się również przy tworzeniu bukietów - zobacz, jak można wykorzystać tutaj kwiaty!

Na czym polega styl boho?

Styl boho to konwencja, która łączy w sobie różne elementy. Nie brakuje tu nawiązań do natury - chętnie wykorzystywane są naturalne materiały czy ekologiczne rozwiązania. Warto wiedzieć, że sam skrót boho pochodzi od słowa “bohema”, którym określało się społeczności artystyczne. Z tego względu możemy tu znaleźć również artystyczne, efektowne elementy, które dodają stylizacji czy kompozycji oryginalnego charakteru. Styl boho może być wykorzystany na różne sposoby. Często stosuje się go w tworzeniu stylizacji lub przy urządzaniu wnętrza. Świetnie prezentuje się również natura w stylu boho - bukiety i wiązanki, które nawiązują do tej estetyki.

Bukiety boho - czym się wyróżniają?

Bukiety boho to świetna alternatywa dla eleganckich, minimalistycznych wiązanek. Styl boho w tworzeniu kompozycji kwiatowych pozwala bowiem na wykreowanie wesołych, lekko chaotycznych zestawień, które bezpośrednio nawiązują do natury. Bukiety najczęściej charakteryzują się większą objętością i nieregularnym kształtem. Kwiaty są utrzymane w subtelnej, pastelowej kolorystyce, nie brakuje tu jednak zieleni, która wspaniale dopełnia całość. Idealnie pasują tu polne gatunki, takie jak chabry czy maki. Sprawdzą się ponadto piwonie, margaretki, wrzosy, jaskry lub eustomy. Przy tworzeniu bukietu boho nie trzeba kierować się sztywnymi, narzuconymi z góry zasadami. Dzięki temu takie kompozycje są lekkie, nonszalanckie, a do tego zyskują niepowtarzalny, romantyczny charakter, który wyróżnia je na tle innych. Kwiaty boho sprawdzą się na różne okazje - mogą na przykład posłużyć jako ozdoba mieszkania w stylu rustykalnym. Chętnie są wykorzystywane też na specjalne okoliczności, takie jak wesele czy urodziny.

Jakie kwiaty boho wybrać?

Kompozycje takie jak Bukiet Sycylijski bez wątpienia przypadną do gustu tym, którzy są miłośnikami stylu boho. Wykorzystano tu takie kwiaty jak róże, gerbery, goździki czy santini, które wyróżniają się żywymi, radosnymi kolorami. Zestawienie to może kojarzyć się z kwitnącą łąką oraz latem i świetnie wyraża miłość do przyrody. Inną wiązanką, która perfekcyjnie wpisuje się w stylistykę boho, jest Bukiet Polny. Zawiera on alstromerie, różowe goździki, santini oraz żółte solidago. Prezentuje się niezwykle subtelnie i estetycznie, a kwiaty wyglądają, jakby były zerwane prosto z pola. 

Styl boho to opcja dla ciekawych, artystycznych osób, które nie przepadają za nudą i minimalizmem. Wykorzystując tę stylistykę, mogą wyrazić swoje zamiłowaniem do natury. Nic dziwnego, że styl ten jest chętnie wykorzystywany w tworzeniu bukietów. Dzięki niemu powstają piękne, rustykalne bukiety, które cieszą oko!