Kwiaty w stylu glamour - efektowne bukiety i aranżacje pełne blasku

Aranżacje kwiatowe mogą być eleganckie, a odpowiednio stworzone kompozycje kojarzą się z luksusem, elegancją i przepychem. Kwiaty glamour to nie tylko doskonały pomysł na prezent. Mogą stać się też niezastąpionym urozmaiceniem wnętrza. Efektowne bukiety kreują niezastąpioną i niepowtarzalną atmosferę. 

Kwiaty w stylu glamourKwiaty w stylu glamour - idealny prezent!

Świat mody i wystroju wnętrz jest dużą inspiracją dla osób przygotowujących kompozycje kwiatowe. Aktualnie modne są przede wszystkim zaskakujące bukiety kaskadowe, kule bukietowe i kompozycje kwiatowe w kształcie serca. Stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych bukietów, przełamując nudę. Eleganckie i luksusowe bukiety są z reguły zwarte, a kwiaty w nich układa się bardzo gęsto. Dodatkowo, w kompozycjach nie brakuje wstążek satynowych, kryształków czy brokatu. Podobne zasady dotyczą tworzenia aranżacji nie przeznaczonych na prezent, ale mających za zadanie przyozdobić dane wnętrze. 

Efektowne bukiety i aranżacje jako element wystroju wnętrza

Kwiaty glamour mogą być nie tylko ciekawym prezentem, ale również idealnym dodatkiem, który urozmaici całą aranżację wnętrza. Jakie gatunki kwiatów pełnych blasku umożliwią stworzenie efektownych bukietów, które uzupełnią wygląd danego pomieszczenia dodając mu blasku? Elegancją emanują m.in. róże, storczyki, lilie czy hortensje. Od wybranego gatunku kwiatów w dużej mierze zależy podstawowy charakter danej kompozycji. Róże będą kojarzyły się głównie z romantyzmem, a lilie idealnie uzupełnią finezyjne i eleganckie wnętrze. Aranżacje kwiatowe powinny być też wykonane z myślą o estetyce i wartości wizualnej - tylko wtedy będą mogły pełnić funkcję pełnowartościowych dekoracji wnętrz. Od kilku lat dużą popularnością cieszą się np. róże w pudełkach. Choć z reguły są wybierane jako prezenty, umieszczenie ich na stołach, przy których zasiądą goście z pewnością nada im szyku. Również bukiety mogą ozdobić salę, na której odbywa się przyjęcie lub jadalnię, w której rodzina spotka się na niedzielnym obiedzie. 

Kwiaty w stylu glamour - o czym pamiętać?

Kwiaty w stylu elegancji to przede wszystkim wspomniane wyżej storczyki, róże i lilie. Warto pamiętać o tym, że zarówno kupując je na prezent, jak i jako ozdobę wnętrza, należy o nie dbać, aby jak najdłużej zachowały świeżość. Podstawą jest oczywiście regularne podlewanie. Dodatkowym krokiem może być stosowanie specjalnych odżywek dosypywanych do wody. Z kolei kupując doniczkowe kwiaty w stylu glamour czasem może okazać się, że konieczne będzie stosowanie nawozu, usuwanie uschniętych liści i stosowanie konkretnego sposobu podlewania - na przykład wlewanie wody do podstawka, a nie do doniczki, jak w przypadku storczyków.

Jeśli szukasz ciekawego prezentu dla osoby ceniącej sobie szyk i elegancję, albo chcesz przyozdobić pomieszczenie tak, aby nadać mu odrobiny luksusu, koniecznie wybierz kwiaty w stylu glamour. Zachwycają one swoim blaskiem, a także pasują do modowych trendów.