Zimowe bukiety ślubne

Narzeczeni, którzy zdecydowali się na zimowy ślub powinni wiedzieć, że sceneria charakterystyczna dla tej pory roku może być niezwykle romantyczna. Drzewa pokryte białym puchem, mieniący się pod stopami śnieg i zlewająca się z otoczeniem suknia Panny Młodej zachwycą zaproszonych gości i świetnie zaprezentują się na zdjęciach. Warto więc dopracować każdy szczegół, zaczynając od ślubnego bukietu. Jakie kwiaty i dodatki dobrze sprawdzą się o tej porze roku?

kwiaty
Zimowe rośliny

Choć większość z wymienionych za chwilę roślin jest dostępna przez cały rok, to ich wygląd świetnie wpisuje się w zimowy ślub. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na róże - wystarczy wyobrazić sobie jak będą wyglądać te w białej wersji kolorystycznej w towarzystwie srebrnych lub delikatnie fioletowych dodatków. Kolejną propozycją są eustomy - delikatne i wytrzymałe rośliny o subtelnych kolorach, które będą stanowić idealne tło dla romantycznych okoliczności. Zwykle używana do dekoracji gipsówka sama może stanowić bazę dla bukietu. Jej drobne, wyglądające jak śnieżynki kwiatki można urozmaicić nieco bardziej wyrazistymi elementami, które nadadzą kompozycji mroźnego wyrazu. Poza tym warto zastanowić się nad wykorzystaniem kalii, której zimowe kwiaty są mniejsze, niż w pozostałej części roku i bogato wyglądającej frezji. Oczywiście kolory kwiatów nie mogą być przypadkowe. Biel, chłodne fiolety, róże, a także niebieskie i czerwone rośliny powinny dominować w zimowych bukietach ślubnych.

bukiet

Dodatki

Same kwiaty to jeszcze nie wszystko. Tak naprawdę o ostatecznym wyglądzie bukietu zadecydują dopiero dodatki. Te zimowe są szczególnie charakterystyczne, bo wykorzystują puchate materiały, futerka, srebrne elementy, bombki, koraliki, szyszki i wszystko to, co kojarzy się z tą porą roku. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem są bukiety stworzone na bazie gałęzi z drzew iglastych. W połączeniu z czerwonymi i białymi kwiatami bez wątpienia przywołają na myśl atmosferę charakterystyczną dla Świąt Bożego Narodzenia - ten sam efekt wywoła urozmaicenie bukietu gwiazdą betlejemską. Z kolei dodanie do niego laski cynamonu, bądź zasuszonych plastrów owoców cytrusowych przypomni o zimowych wieczorach spędzonych z bliskimi, którzy razem z nami grzali się w pachnącym pomarańczą mieszkaniu. Zabarwione gałązki wyglądające sponad kwiatów dodadzą kompozycji surowego wyrazu, a drobne kulki jarzębiny wywołają efekt odwrotny, ocieplając bukiet.

zimowy bukiet
Zimowy ślub też może być piękny, a wciąż mała popularność wybierania tej pory roku na idealną do zawarcia związku małżeńskiego sprawia, że przyszła para młoda będzie zapamiętana przez gości na długie lata. Ich uwadze nie ujdzie też dobrze skomponowany bukiet, który swoim wyglądem odda wszystko, co najlepsze o tej porze roku. Można wykonać go samodzielnie lub zaufać profesjonalnym florystom i zamówić go w kwiaciarni. Warto też przemyśleć opcję z dostawą do domu, co pozwoli lepiej znieść gorączkę przedślubnych przygotowań. Jest to możliwe dzięki Poczcie Kwiatowej - dobremu rozwiązaniu dla osób ceniących wygodę.