Kwiecisty prezent dla seniora

W czasach, kiedy każdy jest zabiegany i ma na głowie mnóstwo projektów, warto pamiętać o najstarszych. Tylko chwila wystarczy, aby powiedzieć “pamiętam o Tobie” nawet bez użycia słów. Nie ważne z jakiej okazji chcemy wręczyć cudowny bukiet kwiatów starszej osobie, warto wiedzieć w jakim kierunku podążać wybierając ten idealny kwiatowy prezent.

Z jakiej okazji wręczyć bukiet seniorowi?

W ciągu roku posiadamy wiele okazji do sprawienia wspaniałego bukietu starszym osobom. Wręczane kwiaty od zawsze są oznaką szacunku do drugiej osoby oraz najbardziej klasycznym pomysłem na prezent. Urodziny, imieniny, Dzień Babci lub Dziadka, odwiedziny, pożegnanie przed wyjazdem czy rocznica - każda okazja jest dobra, aby poprawić seniorowi dzień kolorowymi, pachnącymi kwiatami.

Jakie kwiaty wybrać dla starszej osoby?

W przypadku seniorów, kiedy nie znamy konkretnych preferencji bukietowych, warto postawić na klasyczne kwiaty. Do takowych zaliczają się m.in róże, goździki, anemony, gerbery i margaretki. Bez względu na to czy chcemy postawić na bukiet jednokolorowy czy wielobarwny, tymi kwiatami możemy stworzyć pachnącą kompozycję wypełnioną emocjami.

Stawiać na prostotę czy dodatki?

Kwiaty dla senioraWarto pamiętać, że nieprzekombinowane bukiety dla osób starszych są zawsze najlepsze. Eksperymenty i kompozycje z wieloma dodatkami pozostawmy dla osób młodych, które znamy bardzo dobrze i mamy pewność, że lubią trochę wariacji w wazonie. W przypadku seniorów warto postawić na jeden, maksymalnie dwa dodatki (szczególnie te świecące). Jeżeli chcemy żeby bukiet zyskał na objętości, warto wypełnić go delikatną zielenią dekoracyjną, która wkomponuje się w nasz kwiatowy bukiet. Najlepiej gdyby wstążka była w kolorze przeważającym w bukiecie (np. czerwona w przypadku czerwonych goździków), natomiast jeżeli chcemy przełamać jednokwiatową kompozycję, warto na kielich przykleić diamencik, nie dodając już niczego więcej.

Nie zapominajmy jednak, że to nie sam bukiet jest najważniejszy. To co się najbardziej liczy, to pamięć oraz relacja, którą chcemy utrzymywać. Niezależnie od tego, na które kwiaty się zdecydujemy na twarzy osoby, która je otrzyma, pojawi się uśmiech, a jej dzień stanie się lepszy.