Jak powiedzieć „przepraszam” za pomocą kwiatów?

Relacje ludzkie są nierozerwalnie związane z dobrymi oraz mniej przyjemnymi chwilami. Kłótni i nieporozumień nie sposób uniknąć, jednak należy posiadać umiejętność przyznawania się do błędów oraz odwagę by przeprosić. Dla kobiet wyrazem prośby o przebaczenie są najczęściej kwiaty - ich symbolika i kolor mogą pomóc wyrazić to jedno proste słowo “przepraszam”...

przepraszamJakie kwiaty na przeprosiny - znaczenie

Przy wyborze kwiatów dobrze dopasować bukiet do okazji i kontekstu w jakim będziemy go wręczać. Klasyczne róże wyrażają głębokie i szczere uczucia. Tulipany są roślinami kojarzącymi się z wiosną oraz słońcem. Ich ukryty przekaz mówi “dobrze mi z Tobą”, a zatem na przeprosiny nadają się idealnie. Jest to subtelny i nienachalny sposób, aby zaskarbić sobie czyjeś przebaczenie. Frezje są subtelne i różnokolorowe, co pozwala na stworzenie wielobarwnego bukietu, który dobrze sprawdzi się jako wyraz skruchy w niezobowiązującej relacji. Jeśli przeprosiny wymagają bardziej formalnych rozwiązań to świetną propozycją są goździki - uniwersalnemu charakterowi kwiatów można nadać szczególne znaczenie odpowiednio dobierając ich kolorystykę.

Znaczenie kolorów

Jakimi kolorami przepraszać? Zacznijmy od bieli, która przywodzi na myśl czystość, niewinność i wyraża szczere intencje pojednania. Intensywna czerwień jest symbolem gorących uczuć zapewniających o tym, że ktoś jest dla nas najważniejszy. Róż mówi obdarowanemu o naszej niezachwianej przyjaźni. Zielone elementy ozdabiające bukiet są wyrazem nadziei, szczęścia, ale również kompromisu i nieśmiertelności. Ciekawe jest to, że łączenie różnych kolorów zmienia ich pierwotne znaczenie. Biel i czerwień połączone symbolizują jedność. Żółty kolor kwiatów ma negatywne znaczenie mówiące o złych uczuciach takich jak złość czy zazdrość, jednak w połączeniu z kwiatami o barwie czerwieni zmieniają swoje znaczenie i stają się wyrazem radości i szczęścia.

róża w czerwonym rożkuPropozycje bukietów

Gotowe propozycje kwiatowe są prostym rozwiązaniem na powiedzenie komuś “przepraszam”. Dla ukochanej najbardziej odpowiedni będzie bukiet róż w żywych i jasnych kolorach lub też klasyczne czerwone zapewniające o gorącym uczuciu oraz poczuciu skruchy. Mamę dobrze przepraszać przy pomocy kremowej kompozycji, która jest nienarzucająca się, ale przy tym intensywnie pachnąca i pozwoli na zaskarbienie sobie jej przebaczenia. Koleżankę z pracy najlepiej przeprosić przy pomocy pojedynczej, niezobowiązującej róży w kolorze symbolizującym przyjaźń i szczere intencje. Podane propozycje to uniwersalne i klasyczne rozwiązania, jednak możliwości jest o wiele więcej. Nie trzeba ograniczać się tylko do róż, można kierować się preferencjami osoby, którą planujemy przeprosić.

Kwiaty są zawsze dobrym pomysłem na przeprosiny. Pomogą wyrazić to, czego słowa nie są w stanie przekazać. Ponadto sprawdzą się idealnie jako ozdoba stołu. Każda z kobiet doceni ten drobny, ale jakże wymowny gest.