Pierwszy dzień zimy - wybierz piękny bukiet!

Pierwszy dzień zimy przypada na 22 grudnia. Jest to szczególny moment, ponieważ zima niesie ze sobą sporo zmian. Kiedyś ta data była wyjątkowo świętowana - w dawnych kulturach wierzono, że ten dzień symbolizuje odrodzenie się Słońca. Obecnie również możemy docenić ten czas, na przykład poprzez wybór bukietu z okazji pierwszego dnia zimy.

zimowe kwiatyJakie kwiaty rosną zimą? 

Zanim przystąpimy do poszukiwań idealnego bukietu, warto się zastanowić, jakie kwiaty rosną zimą. Wbrew pozorom, jest ich całkiem sporo, a wiele z nich prezentuje się równie pięknie co gatunki kwitnące na wiosnę. Takim przykładem może być na przykład jaśmin nagokwiatowy, który zachwyci nas swoimi intensywnym kolorem szczególnie w okolicy zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra. 

Ciekawym gatunkiem jest również ciemiernik biały, którego różne źródła nazywają różą Bożego Narodzenia. Możemy jednak cieszyć się nim już na początku zimy. Nie lubi wysokich temperatur ani za dużo światła, dlatego idealnie nadaje się do tej pory roku. Zachwycającym wyborem będzie kalia etiopska, której białe kwiaty dopasują się do ośnieżonych krajobrazów, a do tego oczarują swoim niezwykłym zapachem. Gwiazda Betlejemska to zaś niezbędny element zimowego wystroju. Kwitnie już od listopada, dzięki czemu możemy się nią cieszyć już na pierwszy dzień zimy. Pamiętajmy jednak, że Gwiazda Betlejemska przepada za wysokimi temperaturami i ciepłem - podczas jej pielęgnacji musimy mieć to na uwadze. 

Bukiety na pierwszy dzień zimy

Mamy kilka wspaniałych opcji na bukiety, które możemy wykorzystać na pierwszy dzień zimy. Biorąc pod uwagę tę szczególną okoliczność, stworzono różne propozycje - Bukiet mroźny - to idealna opcja dla tych, którzy kochają zimowe barwy. Odnajdziemy w nim biało-niebieską kompozycję, która jest dodatkowo wzbogacona o srebrne szyszki. Bukiet ten prezentuje się niezwykle elegancko i subtelnie. 

Po bukiet Zimowy Ogród sięgną miłośnicy świątecznej kolorystyki, którzy już nie umieją doczekać się swoich ulubionych Świąt. Bukiet, poza pięknymi kwiatami, posiada również świąteczne dodatki, takie jak bombki, szyszki czy gałązki. Kompozycja pink udowadnia, że zima również może być romantyczna. Bukiet w delikatnych odcieniach różu oraz bieli sprawdzi się jako prezent dla ukochanej lub oryginalna dekoracja na zimę. 

Bukiet pachnący umożliwia nam poczucie się tak, jakbyśmy byli na kwietnej łące. To wszystko dzięki połączeniu róż oraz goździków. Bukiet ten będzie stanowił kolorowy akcent na ten czas w roku, który potrafi być czasem szary i ponury. 

Nie ma wątpliwości, że kwiaty rosnące na zimę są zachwycające. Wiele z nich zachwyca pięknym wyglądem oraz zapachem. Odnajdźmy takie gatunki, którymi będziemy mogli cieszyć się już od pierwszego dnia zimy. Dzięki temu z radością zaczniemy tę nową porę roku.