Kobieta niczym piękny kwiat

Kwiat niejedno ma imię. Choć w języku polskim jest to słowo rodzaju męskiego, w rzeczywistości częściej kojarzone jest ono z płcią piękną. To właśnie pojedynczy kwiat lub cały bukiet jest odzwierciedleniem piękna, delikatności i subtelności ? a te cechy są przypisywane właśnie kobietom.

Róża, Malina, Jaśmina, Liliana, Irys czy Dalia ? to jedne z najbardziej znanych imion żeńskich pochodzących od nazw kwiatów. Kultowym imieniem, z uwagi na wyjątkową symbolikę jest z pewnością Róża. To właśnie kwiat róży stał się symbolem kobiety, który niejednokrotnie pojawiał się jako wątek w literaturze.

Elegancka różaCzerwona róża to oznaka miłości, herbaciana ? szacunku i elegancji, biała ? niewinności, a żółta ? troski i przyjaźni. Chcąc sprawić przyjemność paniom, mężczyźni często prawią im komplementy porównując je do kwiatów lub obdarowując je kwiatowymi prezentami. Takie upominki z pewnością rozpromienią niejedną twarz i i rozgrzeją niejedno serce kobiety.

Zbliżający się Dzień Kobiet jest okazją by przypomnieć mężczyznom, że nic tak nie podkreśla emocji i uczuć jak bukiet kwiatów. W tym szczególnym dniu, każdy mężczyzna obdarowuje otaczające go kobiety kwiatami, nie tylko dlatego, że tak wypada, ale przede wszystkim dla przyjemności swojej i otaczających go dam. Matka, żona, córka, siostra, koleżanki z pracy - to święto wszystkich kobiet. Warto podziękować za ich obecność w ten właśnie sposób.

Bukiet kwiatówSkąd ten zwyczaj? Świętowanie Dnia Kobiet jest już powszechne od lat starożytnych, kiedy to gospodynie otrzymywały prezenty oraz były obdarowane szczególną uwagą i czułością. Polska jest jednym z krajów, w których Dzień Kobiet, obchodzony każdego roku 8. marca jest oficjalnym świętem. Dzień ten cieszy się dużą sympatią zarówno ze strony pań jak i panów. W tym czasie szczególnie chętnie daruje się ponadczasowe róże, tradycyjne goździki czy tulipany, które przypominają o nadchodzącej wiośnie.

Kobiety niczym kwiaty potrzebują uwagi, opieki i czułości. Podobnie jak rośliny, które zaniedbywane więdną, tracąc przy tym swój blask. Często można spotkać się z określeniem, że kobieta jest ozdobą mężczyzny, a analogicznie - kwiaty są ozdobą kobiety. Warto zatem obdarować kobiety kwiatami częściej, aniżeli przy okazji świąt czy innych okoliczności.