Nie tylko bukiety, czyli kwiaty doniczkowe do domu

Kwiaty doniczkowe do domu to cudowne rozwiązanie na nadchodzące, chłodniejsze dni! Nie tylko poprawiają one jakość powietrza w naszym pokoju, lecz również swoimi kolorami wniosą do wnętrza wiele pozytywnej energii. Kto wie, może akurat w uprawie roślin znajdziemy swoją nową pasję?

Kwiaty doniczkowe w domu

Kwiaty doniczkowe stają się ostatnio nowym trendem, który zdecydowanie nam się podoba! Przede wszystkim dlatego, że zielone rośliny posiadają wspaniały wpływ na nasze powietrze, dbając o odpowiedni poziom jego wilgotności, co jest szczególnie istotne podczas trwania sezonu grzewczego. Dodatkowo wiele z nich pochłania szkodliwe składniki smogu, które niestety często przedostają się do naszych wnętrz. Oczywiście, musimy pamiętać, że roślinka to również obowiązek, w związku z czym zanim zakupimy idealną koniecznie zapoznajmy się z jej wymaganiami!  Warto zwrócić uwagę na ostatnio niezwykle modną monsterę o charakterystycznych, sercowatych liściach.  Jak o nią dbać? Podlewanie uzależnione jest od pory roku roku oraz panujących w naszym wnętrzu temperatur. Zimą wystarczy nawadniać ją nawet raz na czternaście dni,  latem konieczne będzie to kilka razy w ciągu tygodnia. Jest bardzo wrażliwa na zmianę warunków, dlatego nie może stać w mocno nasłonecznionym miejscu czy w okolicach grzejnika. Świetnym rozwiązaniem będzie także antysmogowa Sanseveria - wężownica. Nie tylko dobrze się prezentuje, lecz również nada się dla początkujących hodowców, ponieważ jest wyjątkowo wytrzymałym gatunkiem.

Domowy las? Zrób to sam!

Tak, dzięki Poczcie Kwiatowej możecie samodzielnie przygotować własny las w słoiku. Będzie on stanowił nie tylko wspaniały element wyposażenia naszego wnętrza, lecz również da nam wiele frajdy podczas procesu tworzenia. Zwróćmy uwagę chociażby na Las w słoiku DIY - ZagajnikCo składa się na taki zestaw?  Znajdziemy tam chociażby starannie przygotowaną, specjalną mieszankę ziemi, podłoże keramzytowe czy aktywny węgiel. Dodatkowo, funkcje dekoracyjną pełnią kora drzewna, kamienie, mech czy urocza roślinka! A może zamiast zwykłego lasu marzy nam się egzotyczna dżungla? Wystarczy jedynie wybrać opcje Las w słoiku DIY - Dżungla.  Znajduje się tam wszystko, co tylko jest na potrzebne do stworzenia prawdziwie egzotycznego mikroklimatu. Co ważne, słoje nie potrzebują systematycznego podlewania a w dodatku będa nas cieszyć przez długie lata! Czy kogoś jeszcze musimy namawiać?

Kosze pełne różności

Kosz zamiast doniczki? Jak najbardziej tak! Będzie on świetnie pasował do wnętrz urządzonych w stylu eko, a także myślami przeniesie do jeszcze ciepłych, letnich wieczorów. Kompozycja z roślin doniczkowych to zestaw, z którego wręcz wylewa się pozytywna energia, za sprawą dużej ilości zieleni. Znajdziemy tam kroton, paproć i hederę, które przy odpowiedniej pielęgnacji przez długi czas cieszyć będą nas swoim pięknym wyglądem i żywymi barwami. Z kolei na tych z prawdziwą duszą romantyka, czeka Kompozycja Cyklamen przystrojona w pióra i serca. Niewątpliwe będzie to cudowny dla naszej sympatii lub kogoś, kogo darzymy płomiennym uczuciem!

Piękne kwiaty doniczkowe królują ostatnimi czasy w naszych domach. Które zagoszczą u Was na dłużej?