Dzień Kobiet i Hiacynt

Dzień Kobiet zbliża się wielkimi krokami. U nas zakończył się właśnie pierwszy etap wspaniałej akcji, którą z tej okazji zaplanowaliśmy. Poczta Kwiatowa już drugi raz dostarczyła symbol nadchodzącej wiosny w postaci cebulek hiacyntów. Tak postanowiliśmy także uczcić Dzień naszych Drogich Pań.

Sprezentowaliśmy Drogim Paniom 100 cebulek tych uroczych kwiatów. Losując wygrane na naszej stronie fb Poczta Kwiatowa widziałyście także, Drogie Panie, że każdy zaznaczony bukiet związany jest z tradycją Dnia Kobiet ;) Jeśli zaglądaliście do naszej zakładki wiosna, to wiecie, że poprosiliśmy obdarowane osoby o historie swoich roślinek, fotografowanie ich rozwoju oraz dzielenie się radością z ich rozkwitu na naszym fanpage'u. Jesteśmy wzruszeniu waszym zaangażowaniem i opowieściami płynącymi z Waszych parapetów i serc przepełnionych radością i wzruszeniem, jakie przyniosły ze sobą wysłane przez nas hiacynty. Urocze jest także to, że nadajecie przepiękne imiona swoim małym roślinkom, takie jak Pocztuś czy Hiacek. Niektóre osoby piszą także wiersze na ten temat. Oto przykłady niektórych wpisów:

Aniela Przybyła
"W ten pochmurny dzień zimowy,zdj. Grażyna Górszczyk
Jakże dla mnie wyjątkowy.
Przyszedł hiacynt kolorowy.
Jaki kolor? Fioletowy?
Czy różowy? Nie wiem jeszcze,
... Lecz z pewnością go rozpieszczę.
Tak się cieszę, że go mam.
Więc już przekazuję Wam.
Imię Pocztuś on dostanie,
Bo się spodobało mamie."

zdj. Grażyna Górszczyk

Ilona Pretkiel
"Kiedy wczoraj że szkoły wróciłam
Miłą niespodziankę w skrzynce zobaczyłam
Na awizo żywa paczka było napisane :)
Takiego hiacynta przeze mnie oczekiwane...
Na pocztę szybko pognałam i wiosennie kwiatka powitałam
... Malutki, ściśnięty, ale bardzo piękny :)"

Katarzyna Słonka
"Za oknem nadal szaro i ponuro, a na parapecie coraz bardziej kolorowo... Piękna, żółta kokardka Poczty Kwiatowej zdobi niebieskiego hiacynta na parapecie i z każdą chwilą jest coraz bardziej wiosennie :-)" 02.03.2012.

21.03.2012 rozstrzygnięcie konkursu dla najbardziej wytrwałych i kreatywnych opiekunów hiacyntów.

Drogie Panie! Już niedługo Wasze święto! Zachęcamy Was do podarowania kwiatów także sobie nawzajem. A potem zorganizowanie rozkosznego i odstresowującego wieczoru babskiego w zakupami, kinem, kawą i ciachem. I kiedy będziecie szły takie wesołe i szczęśliwe przez miasto, każda z Was trzymając ręku inne kwiaty, Waszą radością i znakomitym nastrojem zarazicie cały świat:) Naładujcie swoje baterie!

I taki skromny apel do płci przeciwnej na koniec: pamiętajcie Panowie, że każdej z pań warto przesłać kwiaty "Dziękuję Ci za wszystko? :).