Azalia ozdobi salon

Różaneczniki i azalie należą do rodzaju Rhododendron i są jednymi z najbardziej lubianych roślin ogrodowych. Każdej wiosny ukazują naszym oczom piękne kolorowe kwiaty, które ze względu na swą obfitość prezentują się wprost spektakularnie. Szacuje się, że na świecie istnieje kilkaset gatunków ich przedstawicieli oraz dosłownie tysiące odmian.

azaliaWśród nich znajdziemy zarówno wiecznie zielone okazy, jak i te tradycyjnie pozbywające się liści na okres zimowy. Potrafią przybrać zarówno postać niskich krzewów jak i 20-metrowych drzew. Część z gatunków uprawiana jest w Europie oraz obydwu Amerykach.
Różaneczniki i azalie to rośliny bardzo do siebie z wyglądu podobne. A to dlatego, że powszechnie uprawia się hybrydy powstałe na skutek skrzyżowania dwóch różnych gatunków (często pochodzących z odległych od siebie rejonów świata).
Azalie z grupy mollis to typy najbardziej liściaste, dla nich najodpowiedniejsza będzie bogata w minerały gleba i umiarkowany, chłodny klimat.
Rośliny te zapewniają nam jednak piękne widoki nie tylko podczas pory kwitnienia. Na ich obecności nasz ogród zyskuje także jesienią. Różaneczniki i azalie wręcz wabią wówczas nasze oczy soczystą pomarańczą, czerwienią oraz żółcią.

Jeśli chcemy ozdobić azaliami nasze mieszkanie, to warto zamówić gotowy bukiet ze starannie dobranymi elementami dekoracyjnymi w kwiaciarni internetowej Poczta Kwiatowa. Kwiaty te pasują zarówno do przedpokoju, gdzie ich widok oszołomi naszych gości, jak i do salonu na stół, gdzie rozświetlą i rozweselą nasze wnętrze.
Sprawdzajcie, już niedługo wiosenne kompozycje!