Uroczo i uroczyście

Pisaliśmy już o uatrakcyjnianiu przestrzeni na kolację z przyjaciółmi. Ale co z bardziej wymagającymi uroczystymi wydarzeniami takimi jak urodziny/imieniny czy rocznice? Czym się kierować w swoich przygotowaniach? Poniżej  przydatne wskazówki.

Przyjrzyj się sylwetkom osób zaproszonych przez Ciebie i zastanów się jaki kolor i rodzaj roślin najlepiej odzwierciedla osobowość każdego z nich. Jeśli wiesz, jakie kwiaty preferują Twoi najważniejsi goście, wówczas możesz je dołączyć do zaproszeń.

Nie podchodź do planowania nazbyt serio. W tym zadaniu liczy się czerpanie radości z przygotowania. Kwiaty tradycyjne, przypisane rocznicom zaślubin, to orchidee zwane często storczykami. Są gwarantem nadania uroczystości niezwykłego uroku.

W podobnych, ślubnych czy urodzinowych, okolicznościach sprawdzają się także hortensje czy goździki. Jako zielony dodatek idealnie będą pasowały donice wypełnione dobrze wszystkim znanym z własnych podwórek, powszechnym, ale za to pięknie prezentującym się bluszczem.

Warto się również pokusić o mniej klasyczną oprawę uroczystości. Posłużmy się do dekoracji elastycznymi gałęziami wierzby. Trzy lub cztery witki wkładamy do niskiej miski wypełnionej do połowy malutkimi kawłeczkami matowego szkła. Żeby dodać trochę więcej blichtru spryskujemy je złotym sprayem. Następnie używając kleju do kwiatów poprzylepiamy do nich małe kawałki szkła. Ta odmienna dekoracja z pewnością przykuje oko i zachwyci zaproszonych gości.