W butonierce

Wybieracie się na wyjątkowe przyjęcie. Podczas dobierania właściwego stroju możecie się wspomóc kwiatowymi dodatkami. I o ile kwiaty są często widywanym dodatkiem przy kobiecych kreacjach, o tyle z doborem do  stroju męskiego może być troszeczkę trudniej.

Niezależnie jednak od tego jaki styl ubioru preferuje Pan kluczem do trafnego wyboru jest zachowanie standardowych  zasad wymieszane z pewną nutą fantazji. Tradycyjna butonierka to przypięty do klapy marynarki  pojedynczy kwiat dobrany pod kątem roślinnego dodatku do kobiecej kreacji. Kwiaty o najstarszej butonierkowej tradycji to chabry. Aktualnie jednak chyba najczęściej spotykanymi są goździk, stefanotis oraz róża, na której możemy polegać każdej niemal sytuacji.

Sprawdzone rozwiązania jednakże nie muszą być tymi idealnymi. Zachęcamy do użycia kreatywności.  Może mały wianuszek ze świeżych ziół ... może ciekawe uzupełnienie butonierki liśćmi bluszczu...

Rozwiązaniem zyskującym na popularności jest wykorzystanie na potrzeby butonierki górnej kieszeni marynarki.  Kwiaty przyklejane są wowczas z jednej strony do powierzchni kartonika, którego druga część dla pewności może zostać przyczepiona w środku kieszeni.