Świąteczny ślub

Gdy mowa o dekoracjach ślubnych, kwiaty stanowią w zasadzie oczywisty wybór. Trudno bowiem wyobrazić sobie Pannę Młodą bez chociażby małego, skromnego bukieciku w ręce, a Pana Młodego bez dobranej odpowiednio butonierki. Sale przybrane w weselne kwiaty także zyskują na wyglądzie.

slubCzym powinniśmy się kierować w doborze ozdobnych roślin na tę specjalną okazję już pisaliśmy. Jednak tym razem dodamy nieco świątecznego akcentu. Jak bowiem poruszać się w temacie ślubnych ozdób. jeśli na datę tego wyjątkowego wydarzenia wybraliśmy czas Świąt Bożego Narodzenia? Czy podczas planów przystrajania kościoła czy sali powinniśmy brać pod uwagę dominujące w tym okresie tendencje? Czy sięgać po tradycyjne bożonarodzeniowe rośliny?

Jak zwykle wszystko zależy od naszych preferencji. Jeśli niezbyt podobają nam się popularne w okresie świąt kwiaty, to nie ma żadnej etykiety, która nakazuje nam ich użyć. Jeśli jednak się w nich lubujemy, wówczas nasze zadanie będzie nieco ułatwione, gdyż w danym czasie rynek kwiatów jest nimi nasycony, co bezpośrednio ma wpływ zarówno na cenę jak i łatwość zakupu.

Chyba najbardziej popularną kwitnącą w owym okresie rośliną jest poinsecja gwiazda_betlejemskaczyli nasza gwiazda betlejemska. Jej rozłożyste, czarujące, mocno nasyconą czerwienią kwiaty z pewnością będą się pięknie prezentować jako jeden z motywów przewodnich ślubnych dekoracji. Jeśli jednak kolor czerwony niezbyt do nas przemawia wówczas możemy sięgnąć po poinsecję w odcieniu białym, różowym bądź kremowym nadającym pewną wytworność i elegancję. Co prawda gypsophila czyli łyszczec nie jest rośliną sezonową, jednak jej drobne białe kwiaty potrafią bardzo dobrze podkreślić wyjątkową, śnieżną aurę. Kaktus bożonarodzeniowy czyli  schlumbergera na stołach z pewnością nieco  zaintryguje naszych gości, ale co najważniejsze nada on ciekawszego i oryginalniejszego wyglądu całej oprawie. Dekoracyjne gałązki ostrokrzewu przypominać będą o świątecznej atmosferze . Gdy mowa o zielonych dodatkach warto także sięgnąć po jemiołę, która zgodnie z dawnymi wierzeniami przynosić ma szczęście i spokój.