Szampańska zabawa w kwiecistym otoczeniu

Trudno znaleźć w ciągu roku drugą taką noc, której towarzyszą takie emocje. Mowa tu oczywiście o wieczorze sylwestrowym, do którego pieczołowicie się przygotowujemy, niezależnie od tego czy wybieramy się na wystawne przyjęcie, czy czeka nas kameralna zabawa u przyjaciół.

sylwester_fajerwerkiJeśli jednak tym razem to my zobowiązaliśmy się do zorganizowania sylwestrowej imprezy, wówczas powinniśmy zadbać o odpowiednią jej oprawę. Szukając koncepcji możemy z powodzeniem sięgnąć po kwiaty. Poniżej zamieszczamy krótką instrukcję wykonania niezwykłych noworocznych dekoracji.

Na dekoracyjnej tacy zabudowanej ściankami o co najmniej  ok. 6-7 cm głębokości kładziemy zieloną gąbką florystyczną. Kwiatami pokrywamy całą powierzchnię pianki. W tej roli świetnie sprawdzają się goździki, które pięknie prezentują się zestawione razem w dużej ilości. Odcinamy każdy kwiat na mniej więcej 5 cm długości łodygi, a następnie wkładamy w nasączoną wodą piankę.

Gozdziki_wazonNastępnie wybierzmy 3 ozdobne wysokie naczynia,  dwa tej samej wielkości, a jedno większe. Zalecamy stare aptekarskie flakony z grubego szkła. W środku naczyń umieszczamy gąbkę i powtarzamy powyższe czynności, tym razem wbijając w dno inne kwiaty np. róże. Aby zamaskować gąbkę, owijamy naczynia szerokimi wstążkami. Można je dodatkowo ozdobić węższymi w kontrastowym kolorze.Naczynia ustawiamy na wcześniej przygotowanej kwiecistej tacy, największe pośrodku. Do ich wnętrza włóżmy wszystko, co kojarzy się z zabawą sylwestrową: stożki na głowę, serpentyny do rozwinięcia, maski czy papierowe rozwijające się gwizdki.

Życzymy udanej i szampańskiej zabawy!