Pierwsza - Święta - Biała.

Pierwsza Komunia Święta, to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu Katolika. W Polsce obchodzona nadzwyczaj uroczyście. W eucharystii to sakrament symbolizujący przyjęcie młodego człowieka do grona tych, którzy bezpośrednio obcują z Bogiem. Dlatego też celebruje je cała rodzina.

Komunia to zawsze ważne wydarzenie w naszym domu. Wyprawiamy wystawne przyjęcia, na które zjeżdżają się bliscy. Po mszy świętujemy wspólne posiłki w domach albo w wynajętych specjalnie na ten wielki dzień lokalach. W każdym z miejsc towarzyszą nam kwiaty, są one również elementem wianka czy ozdób na sukience komunijnej, a także bohater czy bohaterka dnia zostają nimi obdarowywane przez gości.

Do dekoracji można użyć kwiatów rosnących w przydomowym ogródku. Jednakże zamówić warto już wianuszek na głowę pleciony przez florystę, także stroik komunijny dla dziewczynki, stroik na świece czy dekoracje do sukienki. Można powplatać w nie małe cekinki lub perełki. Ważne, żeby dawały silne wrażenie optyczne bieli symbolizującej niewinność przyjmowanego sakramentu. Możemy także umówić się z gośćmi, że wszyscy kupują bukiety w jednej tonacji, np. niebiesko - białe czy różowo-białe. Jeśli chcemy bardziej podkreślić tę porę roku możemy również wpleść jasnozielone kwiaty. W takim sam sposób dekorujemy nasz dom. Wówczas wazony ze sprezentowanym kwieciem pięknie wkomponują się w otoczenie.

Często stajemy przed wyborem kwiatów. Oto nasze przykładowe propozycje zostawień, które mogą zamówić goście, a my możemy pojedynczymi sztukami udekorować pomieszczenie:

Bukiet różowy: róże, alstromeria, santini różowe, santini zielone, gipsówkaBukiet różowy: róże, alstromeria, santini różowe, santini zielone, gipsówka

Bukiet zielony: anturium, margaretki, hiperikum zielone, santini, woskowiec, zieleń dekoracyjna

Bukiet biały: róże, eustoma,zieleń dekoracyjna