Raz, dwa, trzy - nasze szczęście!

Piękno i woń ślubnych kwiatów symbolizować będą obietnicę dozgonnej miłości i wzajemnego oddania nowożeńców. Dlatego kwiaty zajmują tak ważne miejsce w tym ważnym dniu. Ta szczególna oprawa, te pełne wdzięku kompozycje to zawsze wielkie wyzwanie.

Dzisiejsze trendy dyktują nieskończoną ilość pomysłów na kwiaty i wiązanki ślubne. Może być trudno wybrać coś odpowiedniego, zwłaszcza, że kwiaty niosą ze sobą przekazy emocjonalne. Wydarzenie takie jak złożenie obietnicy małżeńskiej przepełnione jest wzruszeniem, radością, ale przede wszystkim miłością. Oto kilka naszych propozycji.

Klasyka

Róża nazywana królową kwiatów od zawsze postrzegana przez poetów i pisarzy romantycznych jako odbicie piękna, emocji, miłości prawdziwej i pasji. Nic dziwnego, że róża jest wiecznym kwiatem ślubnym! Wybieramy najczęściej kwiaty z gamy barw beżowych, ecru, blado-pastelowych. Ale co odważniejsi decydują się na czerwień.

Lekkość

Wiele osób uznaje tulipany za odpowiednie kwiaty na ślub. Mogę pięknie udekorować salę, kościół, a także znaleźć się w bukietach od gości. Tulipan symbolizuje silne ludzkie emocje, zmieniające się zależnie od koloru. Czerwony tulipan przekazuje deklarację miłości, kremowy oznacza "miłość na zawsze", a żółty to - beznadziejnie zakochany.

Powiew orientu

Dla poszukujących przewodniego tematu stylizacji ślubnych proponujemy storczyk. Kwiaty te mogą być piękne, eleganckie, oszałamiające, a nawet egzotyczne.  Można wykorzystać je na wiele ciekawych sposobów do aranżacji i samego wnętrza i ozdoby sukni Panny Młodej. Różowy storczyk symbolizuje czyste uczucie, a zielonkawy - dojrzały urok. Najbardziej jednak popularne kolory na weselu to oczywiście biel. Do dekoracji tego ważnego dnia można także użyć niebieskiego, różowego czy fioletowego. Zalecamy wybranie jednego koloru i powtarzanie go we wszystkich motywach ślubnych. Wielobarwne warianty będą wyglądały estetycznie, gdy zajmie się nimi florysta, który zadba o dobór także innych naturalnych elementów dekoracyjnych. Niektóre pary urozmaicają tematykę ślubną motywami tropikalnymi czy wzornictwem azjatyckiego ogrodu. W każdym przypadku storczyk będzie odpowiednim wyborem.