Kwiatowy długopis

Któż nie lubi kreatywnych zabaw, zwłaszcza z dziećmi. Oto nasza propozycja.

dzieckoKwiatowy długopis może stanowić ciekawy drobny prezent bądź zostać wykorzystany jako uzupełnienie dekoracji przyjęcia. Urozmaici zaplanowane zabawy czy gry w trakcie spotkania z przyjaciółmi. W dodatku wcale nie jest trudny w wykonaniu. Poniżej przedstawiamy Wam wskazówki jak zrobić go samemu.

  • Potrzebne będą długopisy w plastikowych obudowach, zielona taśma przylepna, suszone lub sztuczne kwiaty z kilkucentymetrowym, cienkim plastikowym bądź metalowym pręcikiem w miejscu łodyżki. Zaopatrz się także w szybkoschnący klej. Mogą Ci się  przydać nożyczki do cięcia drutu.
  • Spróbuj dopasować kwiaty do charakteru imprezy. Jeśli przykładowo jest to przyjęcie urodzinowe Twojego synka to sugerujemy dobór kwiatów niebieskich. Jeśli masz  córeczkę możesz zakupić kwiaty różowe. I wysuszyć je odpowiednio wcześniej..
  • Ze wszystkich długopisów które będą dekorowane zdejmujemy górne wieczko.dlugopis Plastikowe bądź metalowe łodyżki przycinamy do długości połowy długopisu. Następnie nakładamy klej na na łodyżkę i na dolną część kwiatu, tą która przylegać będzie bezpośrednio do górnej części długopisu. Wkładamy do niego kwiat z łodyżką i trzymamy aż do wyschnięcia.
  • Gdy kwiat jest już nieruchomy wówczas zaczynamy długopis owijać zieloną taśmą. Robimy to starannie i powoli, zaczynając od górnej części okręcając go dookoła. Upewnijmy się czy końcówka taśmy jest aby dokładnie przyklejona, tak by podczas pisania się nie odwinęła. Jeśli taśma lekko odchodzi wówczas użyjmy do jej utrzymania odrobiny kleju.
  • W ten oto sposób pierwszy długopis jest już gotowy. Z każdym kolejnym będzie szło coraz sprawniej i szybciej.