Które bukiety wybrać na jesienną dekorację mieszkania?

Wrzesień to miesiąc, w którym rozpoczyna się astronomiczna jesień. Jedne osoby cieszą się z tego powodu, ponieważ temperatury na zewnątrz nareszcie spadają po upalnych letnich dniach, a inne z zupełnie odmiennego powodu - nowych kwiatowych dekoracji swojego mieszkania czy domu. Ty również nie możesz się doczekać długich wieczorów spędzonych pod kocem na kanapie z kubkiem gorącej herbaty w dłoni? Jeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca, to zacznij już dziś wprowadzać do swoich wnętrz jesienne ozdoby wykonane z kwiatów!

Które bukiety wybrać na jesienną dekorację mieszkaniaDekoracje mieszkania na jesień - jakie kwiaty kupić?

Jesienią wyróżniamy wiele kwiatów charakterystycznych dla tego okresu. Należą do nich wrzosy o odcieniach fioletu i ciemnego różu, kalie w barwach żółtej, ciemnofioletowej i pomarańczowej, a także aksamitki w tonacjach pomarańczowych i żółtych. Popularne są również różnokolorowe chryzantemy i fioletowe astry. Polecamy także słoneczniki i gerbery w barwach jesiennych: czerwieni, pomarańczu i żółci. Bukiet wykonany z tych gatunków idealnie odda atmosferę tej pory roku. Warto również rozważyć ozdoby z suszonych roślin, które harmonijnie komponują się z jesiennym krajobrazem.

Kwiaty jako element jesiennej aranżacji wnętrza - bukiety na jesienny stół! 

Jesienią stanowczo dominują bardzo charakterystyczne kolory, takie jak pomarańczowy, żółty, czerwony oraz brązowy. Dlatego też warto na nie postawić, wybierając bukiet jako element jesiennej dekoracji stołu. Poniżej przedstawimy nasze propozycje bukietów, które doskonale się w tym celu sprawdzą: 

  • Bukiet bursztyn - ta kompozycja to świetny wybór jako jesienna dekoracja, ponieważ składa się z kwiatów o barwach, które idealnie pasują właśnie do tej pory roku. Na pierwszy plan wysuwają się piękne i duże gerbery w odcieniach pomarańczu i czerwieni. W bukiecie znajdują się również pomarańczowe róże, gipsówka oraz zieleń dekoracyjna. Całość ozdobiona jest papierem dekoracyjnym. 
  • Słoneczny bukiet - nasza kolejna propozycja składa się z pięknych żółtych słoneczników, czerwonych róż, zielonych hortensji oraz czerwonego hypericum. Całość ozdobiona jest jeszcze zielenią dekoracyjną oraz kryzą. Jest to doskonała jesienna opcja, która może zdobić stół w jadalni. 
  • Bukiet paryski -  ten bukiet również składa się z kwiatów o jesiennych kolorach, które razem wyglądają przepięknie. Znaleźć w nim można czerwone róże, żółte oraz pomarańczowe goździki, czerwone margaretki i zieleń dekoracyjną. Uwierz nam, że taki bukiet postawiony w salonie czy na stole w jadalni zachwyci niejedną osobę. 

Jesień, z jej chłodnymi porankami i skrótami dnia, bywa kojarzona z nostalgicznością i melancholią. Jednak to właśnie ten czas roku daje nam możliwość doświadczania bogatej palety barw i zapachów, które możemy przenieść do naszych wnętrz. Spraw, by Twoje mieszkanie stało się oazą ciepła i komfortu dzięki dekoracjom w kolorach złotej jesieni: od żółci, przez pomarańcz, czerwień, aż po głęboki brąz. Wyobraź sobie stół w jadalni przybrany pięknym bukietem, który nie tylko zachwyci widokiem, ale także otacza przestrzeń czarującym aromatem. Pozwól sobie na ten luksus - odkryj pełnię jesiennych emocji dzięki jednemu z naszych bukietów, dostępnych już dziś!