Najciekawsze bukiety kwiatowe na wrzesień

Wrzesień, miesiąc kończący lato i wprowadzający nas w jesienny klimat, zachwyca swoją paletą barw i aromatów. W takim okresie przyroda dostarcza nam mnóstwo inspiracji do tworzenia niepowtarzalnych kompozycji florystycznych. Wrześniowe bukiety kwiatowe doskonale odzwierciedlają przejście pomiędzy ciepłymi letnimi dniami a chłodniejszymi wieczorami jesieni. W tym artykule poznasz modne kompozycje kwiatowe na ten miesiąc.

Najciekawsze bukiety kwiatowe na wrzesień Jakie kwiaty dostępne we wrześniu?

Warto wiedzieć, że we wrześniu wiele kwiatów wciąż kwitnie, a nadchodząca jesień wcale nie oznacza braku wyboru w roślinach. We wrześniu przede wszystkim możemy podziwiać astry - znane również jako gwiazdy jesieni. Dostępne są one w wielu kolorach, w tym różowym, białym i fioletowym. Mogą stanowić naprawdę ciekawe i estetyczne urozmaicenie wnętrza, ale także unikalny podarunek dla drugiej osoby. Charakterystyczne dla tego miesiąca są również wrzosy, dalie czy słoneczniki. W szczególności dalie wykorzystuje się w różnorodnych, jesiennych kompozycjach. Z kolei słoneczniki, kojarzące się głównie z latem, to kwiaty, których wiele odmian kwitnie jeszcze do późnej jesieni, dzięki czemu stanowią one doskonałe urozmaicenie bukietów. Poza tym jesienią, a zwłaszcza we wrześniu dostępne dodatkowo są takie kwiaty jak: rudbekie, rozsadniki, kosmosy i cynie. 

Najciekawsze bukiety kwiatowe na wrzesień

Niezaprzeczalnie w okresie jesiennym przyroda dostarcza nam mnóstwo inspiracji do tworzenia niepowtarzalnych kompozycji florystycznych. Doskonałe połączenie mogą stanowić między innymi wrzosy i dalie. Subtelne purpurowe i różowe barwy wrzosów idealnie komponują się z intensywnymi kolorami dalii. Dodatkowo w połączeniu z zielonymi liśćmi eukaliptusa stworzą kompozycję, która zachwyci każdego. Dość klasycznym, ale równie pięknym rozwiązaniem jest bukiet ze słoneczników. Choć kojarzone są one głównie z latem, słoneczniki w pełni swojego kwitnienia można podziwiać właśnie we wrześniu. Bukiety ze słonecznikami przypominają o ostatnich promieniach letniego słońca, a ich żółta barwa wprowadzi do wnętrza ciepło i radość. Z kolei bukiet z astry i róż tworzy romantyczną i subtelną kompozycję również przypominającą o kończącym się lecie. 

Jak skomponować własny bukiet?

Stworzenie własnego wrześniowego bukietu to przyjemność, która pozwala nam połączyć się z naturą i wyrazić naszą kreatywność. W pierwszej kolejności powinniśmy wybrać kolorystykę bukietu oraz kwiaty i dodatki. We wrześniu dominują ciepłe, głębokie tony, takie jak burgund, pomarańcz, żółć i różne odcienie zieleni. Zdecyduj, czy chcesz stworzyć bukiet w jednej dominującej tonacji, czy połączyć różne kolory. Natomiast świetnymi dodatkami mogą być gałązki jarzębiny, trawy ozdobne czy nawet wcześniej wspomniane liście eukaliptusa. Przed ułożeniem bukietu, należy także odpowiednio przygotować kwiaty. Upewnij się, że wszystkie są świeże i wolne od uszkodzeń. Odetnij także końcówki łodyg pod kątem i usuń zbędne liście. Układanie bukietu możesz zacząć od największych kwiatów - będą one stanowić jego głównych punkt. Następnie dodawaj mniejsze kwiaty wokół nich, tworząc harmonijną kompozycję. Wprowadź zielone dodatki między kwiaty, aby dodać głębokości i kontrastu.

Wrzesień to czas, gdy natura oferuje nam szeroką gamę inspiracji. Warto z nich korzystać i cieszyć się pięknem kwiatów, które pomagają nam przejść od lata do jesieni w najbardziej kolorowy sposób.