Wakacje powodem do uśmiechu

Letni okres często wypełniony jest radością oraz ekscytującymi przygodami, natomiast wysłanie drobnego upominku bez okazji, może być świetnym sposobem, aby wywołać uśmiech na twarzach bliskich osób właśnie w tym miłym czasie. Jednym z doskonałych pomysłów na “wakacyjny prezent” jest letni bukiet kwiatów - sprawdź jakie kompozycje królują w tym sezonie.

Bukiet z żółtym akcentem

słonecznikiŻółty to kolor symbolizujący słońce i ciepło. Z tego względu warto, aby barwa ta była obecna w letnim bukiecie - akcent ten doskonale oddaje bowiem beztroski nastrój charakterystyczny dla wakacyjnych miesięcy oraz ożywia kompozycję florystyczną. Kwiatami idealnymi dla tego typu wiązanek są słoneczniki, ponieważ tak jak wskazuje nazwa, przypominają one swoim ubarwieniem i kształtem tę energetyzującą gwiazdę. Jednak równie dobrze w danej roli sprawdzą się żółte gerbery czy róże.

Bukiet i orzeźwienie

Lato to okres upalnych dni, kiedy to z powodu panujących wysokich temperatur, organizm domaga się chłodnych i rześkich napoi, a my z chęcią spędzamy czas na plażowaniu nad wodą. Dobrym pomysłem jest zatem wysłanie zestawu - gustownego i przyjemnego dla oka bukietu oraz czegoś mocniejszego skutecznie gaszącego pragnienie. Komplet ten będzie również świetnym prezentem dla mężczyzny - z pewnością doceni on podarunek w postaci zimnego piwa, ofiarowany przez ukochaną lub najlepszego kumpla.

Kolekcja szmaragdowa idealna na lato

kolorowe kwiatyLetnie bukiety oprócz niezaprzeczalnych walorów estetycznych, mogą wyrażać nasze intencje oraz najgłębsze uczucia - pogodne, letnie wieczory sprzyjają natomiast miłosnym wyznaniom. Ciekawą propozycją, która trafi do serca Twojej wybranki jest kosz wypełniony eustomami, astrami, limonium, eryngium i gipsówką. Tworzy on oryginalną kompozycję o pastelowych barwach, która tak jak łagodny wiatr podczas upalnej nocy, umili Twojej ukochanej codzienną rutynę.

Kolorowe róże

Bukiet czerwonych róż to klasa sama w sobie. Ta tradycyjna kompozycja bez wątpienia przypadnie do gustu wszystkim kobietom, jednak w czasie wakacyjnego szaleństwa warto jest odrobinę odejść od konwencjonalnych rozwiązań i wybrać propozycję florystyczną złożoną z róż o różnorodnych barwach. Kombinacja żółtych, różowych i pomarańczowych kwiatów prezentuje się równie atrakcyjnie co wiązanka w jednorodnych kolorach, dzięki tęczowym odcieniom odnajdziemy w niej wakacyjną beztroskę i luz.

latoBukiet kwiatów niezależnie od pory roku w jakiej go podarujemy, zawsze będzie sprawiać radość - aby nasz upominek był jeszcze bardziej wyjątkowy, należy jednak dopasować kompozycję do okoliczności. Jako że wakacyjne miesiące to czas radości i uśmiechu warto jest postawić wtedy na szaleństwo kolorów, złociste barwy czy zaskakujące dodatki, można mieć bowiem wówczas pewność, że propozycja przygotowana w takim stylu, spełni oczekiwania Twoich bliskich.