Uniwersalny bukiet, który spodoba się każdej - jak wybrać?

Kwiaty od zawsze stanowiły uniwersalne rozwiązanie jako prezent na różne okazje, w szczególności dla kobiety. Jednakże tak duży wybór spośród różnych rodzajów kwiatów oraz form ich wręczenia sprawia, że trudno nam podjąć tę właściwą decyzję. Choć powinniśmy kierować się preferencjami obdarowywanej osoby, można pokusić się na takie rozwiązania, które powinny wpaść w gust każdej kobiety. W tym artykule podpowiadamy, jaki bukiet kwiatów wybrać.

Uniwersalny bukiet różKlasyczny bukiet róż

Jaki kwiat uważa się za najbardziej klasyczny i uniwersalny? Oczywiście, że różę! Zastanawiając się więc, jakie kwiaty na prezent będą najlepsze, często najpierw myślimy o różach. Trudno jednak zaprzeczyć, że stanowią one niemalże w każdym przypadku idealny podarunek. Symbolizują miłość i uczucie i dlatego też doskonale sprawdzą się dla wrażliwej i emocjonalnej kobiety. Poza tym róże zachwycają już samym swoim wyglądem. To doskonała ozdoba do domu, która nada elegancji i świeżości otoczeniu. A jeśli zależy nam na sprawieniu niespodzianki, warto zdecydować się na naprawdę duży bukiet róż - chyba każda kobieta marzy o tym, aby otrzymać tak zachwycający bukiet. Poza tym róże są dostępne w każdej kwiaciarni, a także w naszej ofercie Poczta Kwiatowa.

Bukiet mieszany

Wśród uniwersalnych bukietów kwiatów nietrudno wyróżnić także bukiety mieszane składające się z wielu gatunków roślin. Tego typu kompozycje zdecydowanie cieszą oko, są kolorowe, a ponadto przepięknie pachną! Dlatego też jak najbardziej nadają się jako podarunek dla bliskiej Ci kobiety, niezależnie od okazji. Może być to połączenie lilii z eustomami, które gwarantuje naprawdę subtelny efekt, lub kompozycja goździków i piwonii - tego typu rozwiązanie zdecydowanie będzie wyrażało więcej radości. Taki bukiet znajdziesz również w naszej ofercie! Jednak prawda jest taka, że w kwestii bukietów mieszanych mamy nieograniczone możliwości, a różne połączenia mogą gwarantować naprawdę ciekawe i piękne efekty, które z pewnością przypadną do gustu obdarowywanej kobiecie. 

Bukiet w innej odsłonie, czyli flowerbox

Coraz większą popularnością cieszą się także flowerboxy, czyli bukiety w nieco innej odsłonie. Są to bowiem kwiaty celowo umieszczone w eleganckim pudełku, dzięki któremu dłużej zachowują swoją świeżość. Stanowią więc doskonałą alternatywę dla tradycyjnych bukietów, które mogą zwiędnąć już po kilku dniach. Flowerbox z radością przyjmą też kobiety nieposiadające ręki do roślin i niepamiętające nawet o codziennej zmianie wody w wazonie. Taki “bukiet” może prezentować się naprawdę efektownie i równie dobrze sprawdzać się jako ciekawa ozdoba do domu. Najczęściej stawia się w nim na róże, gdyż są to klasyczne kwiaty o bogatej symbolice. W naszej ofercie znajdziesz jednak flowerboxy nie tylko zawierające róże, ale także goździki czy tulipany. Ponownie więc nie ogranicza Cię wybór! Zastanów się, które rozwiązanie najbardziej spodoba się Twojej kobiecie.

Wybierając bukiet dla kobiety, zdecydowanie warto wziąć pod uwagę powyższe propozycje. Są to kwiaty, które cieszą się uniwersalnością, a dzięki temu doskonale nadają się na różnorodne okazje. Co więcej, stanowią one także rozwiązanie, które wpada w gust niemalże każdej kobiety. Z tego względu ryzyko zaliczenia wpadki z powodu nietrafionego prezentu znacznie spada!