Sierpniowe bukiety ze słonecznikami

Sierpień to czas, gdy jeszcze można cieszyć się piękną, letnią pogodą. Niestety bywają również takie dni, które drastycznie przypominają o zbliżającej się wielkimi krokami jesieni. Sierpniowe bukiety ze słonecznikami, czyli kwiatami będącymi symbolem lata, to idealny sposób na to, aby choć na chwilę zapomnieć o nadciągającym wrześniu i dalej cieszyć się wakacjami.

Znaczenie słoneczników

Słoneczniki, jak już zostało wcześniej wspomniane, kojarzą się głównie z latem. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego - to właśnie w trakcie trwania ciepłych miesięcy pola są zapełnione tymi pięknymi roślinami i urozmaicają krajobraz. Są to wdzięczne kwiaty o niepowtarzalnym uroku, będące symbolem szczęścia, zabawy, ciepła i sympatii. Niektórzy twierdzą, że ich intensywny, żółty kolor może oznaczać adorację. Jednak nie zawsze tak było - jeszcze do niedawna, gdy znaczenie kolorów dla wielu osób miało większe znaczenie niż teraz, żółty był uznawany za symbol pychy, dumy, niewdzięczności i braku lojalności. Dziś jest to jednak kwiat, jak każdy inny, a jego neutralne znaczenie sprawia, że bukiet stworzony w oparciu o ten gatunek roślin świetnie sprawdza się na każdą okazję.

Minimalistyczny bukiet ze słonecznikami

Minimalizm już od dłuższego czasu jest w modzie. Można to zauważyć we wnętrzach, w sklepach, ale również we florystyce. Piękne bukiety oparte o jeden gatunek kwiatów bez zbędnych dodatków są coraz częściej wybierane na każdą okazję. Jeśli wiesz, że adresat lub adresatka jest zwolennikiem właśnie takich rozwiązań, wybierz kwiaty Trzy Słoneczniki - propozycję idealną dla osób kochających piękno tej rośliny. W połączeniu z paprocią prezentują się pięknie, a gustowny, zielony papier dopełnia całą kompozycję i sprawia, że pomimo małej ilości wykorzystanych elementów wzbudza zachwyt. Na nieco bardziej wzniosłe okazje polecamy Kompozycję Słoneczną, w której słoneczniki przepięknie kontrastują z czerwienią hiperium. Nie sposób nie wspomnieć, iż jest to bardzo funkcjonalny upominek - bukiet został bowiem umieszczony w wazonie, co sprawia, że prezentuje się naprawdę okazale. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli planujesz niespodziankę dla ukochanej i wybierasz dostarczenie prezentu pod wskazany adres, ponieważ tak przygotowane kwiaty stale mają dostęp do wody i mogą oczekiwać przed domem na powrót adresatki.

Kompozycje z udziałem słoneczników

Słoneczniki mają to do siebie, że wspaniale łączą się z innymi kwiatami i tworzą z nimi oryginalne, kolorowe kompozycje. Kwiaty na lato to wspaniały przykład na to, że kontrastowe kolory - żółty i czerwony - wspaniale prezentują się w połączeniu z delikatną bielą santini i eustomy.  Dzięki takiej wiązance naprawdę możesz zatrzymać lato na dłużej! Mamy również propozycję dla miłośników goździków i gerberów - kwiaty Letni Uśmiech to wiązanka w ciekawej formie, która niewątpliwie sprawi, że osoba obdarowywana ucieszy się z upominku. Osoby tęskniące za błękitem wody we Francji mogą zdecydować się na kwiaty Lazurowe Wybrzeże, które wzbudzą piękne, wakacyjne wspomnienia. 

Jeśli poszukujesz upominku idealnego na każdą okazję - wybierz bukiet ze słonecznikami! Te wspaniałe, letnie kwiaty, które z pewnością wywołają uśmiech na twarzy adresata i pozwolą cieszyć się trwającymi wakacjami.