Kolory róż - co symbolizują?

Róże to zdecydowanie najczęściej kupowane kwiaty. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego - to klasyczne, pięknie prezentujące się rośliny, idealne na każdą okazję. Dziś chcielibyśmy nieco przybliżyć znaczenie ich kolorów. Odpowiednio dobrana barwa bukietu może bowiem przekazać znacznie więcej niż słowa.

Piękno i klasyka - czerwone róże

Czerwone róże to niezawodne, najpopularniejsze kwiaty. Są symbolem miłości, namiętności i pożądania. Wyrażają szereg gorących uczuć, dlatego wspaniale sprawdzą się jako upominek na Walentynki, z okazji rocznicy, a nawet na przeprosiny. Warto mieć jednak na uwadze, że obecnie nie wiążą się już tylko i wyłącznie z wyznaniem miłości - to piękna i tradycyjna propozycja, która będzie wspaniałym prezentem na niemal każdą okazję.

Kolory róż - biały

Biały - kolor czystości i niewinności. Nie bez powodu to właśnie w tym kolorze Panna Młoda kroczy w kierunku ślubnego kobierca. Róże w tym odcieniu bardzo często są wybierane jako element dekoracji w kościele, a nawet jako główny składnik bukietu przyszłej żony. Mogą być również oznaką szacunku i podziwu.

Żółte róże - kwiaty budzące kontrowersje

Wiele osób podchodzi do żółtych róż z dystansem. Wynika to z faktu, iż kiedyś były kojarzone z samymi negatywnymi emocjami: zazdrością, oszustwem, zdradą i niewiernością. Na szczęście czasy się zmieniły, a ten piękny, słoneczny kolor wspaniale sprawdza się jako symbol uczuć platonicznych - przyjaźni, gościny, radości. Są dobrze odbierane jako prezent dla gospodarza, a także jako drobny upominek dla przyjaciela.

Znaczenie kolorów różRóżowe róże

Róże w delikatnych, różowych odcieniach już z daleka przyciągają wzrok i kuszą niezdecydowanych klientów kwiaciarni swoim pięknym zapachem. Są to kwiaty, które symbolizują elegancję, wyrafinowanie, a także zachwyt i podziw. Idealnie sprawdzą się jako upominek dla osoby, z którą dopiero budujesz relację, ponieważ symbolizują rozwijające się uczucie.

Róże pomarańczowe, inaczej herbaciane

Róże herbaciane potrafią zachwycić każdego swoim pięknym, czerwono-żółtym odcieniem. Są to kwiaty raczej niezobowiązujące, kojarzą się głównie z przyjaźnią, entuzjazmem i szczęściem. Bez obaw można kupić je bez względu na okazję, a ich niepowtarzalny wygląd z pewnością spodoba się osobie obdarowywanej.

Rzadko spotykane niebieskie róże

Niebieskie róże często budzą zainteresowanie. Są to rzadko spotykane kwiaty, które można podarować niezwykłej osobie, aby pokazać zafascynowanie i rodzącą się miłość.

Wymienione wyżej znaczenia kolorów warto mieć na uwadze wybierając prezent. Należy jednak pamiętać, że kwiatowy savoir-vivre nie jest już tak wiążący jak kiedyś - najważniejsze jest bowiem to, aby bukiet podobał się osobie obdarowywanej i wywoływał uśmiech na jej twarzy.