Prezenty imieninowe, które zachwycą każdego!

Wydawać by się mogło, że mało kto już teraz obchodzi imieniny. Mimo to, nasi bliscy z pewnością docenią, jeżeli będziemy pamiętać o tej okazji i obdarzymy ich nawet najmniejszym podarunkiem. W końcu niezależnie od wieku, prezenty zawsze sprawiają radość. Niektórzy z nas wolą je dawać, inni są fanami otrzymywania ich. Nierzadko z prezentami wiąże się jednak dylemat związany z wyborem odpowiedniego. Dziś postaramy się podzielić się z Wami kilkoma sprawdzonymi pomysłami.

Imieniny jako tradycja

Imieniny to zwyczaj szczególnie popularny w tradycji chrześcijańskiej. Nic więc dziwnego, że ludzie z dalszych zakątków świata często nie mają pojęcia o tej tradycji. Jest to zwyczaj z kalendarza liturgicznego. Obchodzimy dzień tradycyjnie przypisany świętemu lub błogosławionemu. Często zdarza się tak, że z danym imieniem wiąże się kilka dat. W takiej sytuacji imieniny obchodzimy pierwszego dnia, który wypada po dacie naszych urodzin. Ale gdzie w takim razie jeszcze obchodzi się imieniny? Jak dobrze wiemy, zwyczaj ten jest niezwykle popularny w Polsce. Poza tym, możemy się z nim spotkać również w Bułgarii, w Grecji, w Szwecji, w Czechach, czy na Węgrzech. Będąc w tych krajach nie musimy się martwić, że będziemy musieli tłumaczyć naszemu rozmówcy czym są imieniny!

Bukiet na imieninyKwiaty jako prezent imieninowy

Piękny bukiet to zapewne jedna z pierwszych rzeczy, jaka przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o obdarzeniu kogoś bliskiego. To jedno z bezpieczniejszych rozwiązań, szczególnie w przypadku, gdy nie znamy dobrze solenizanta. Oczywiście, większość z nas ma jakieś ulubione kwiaty, ale z pewnością nikt nie będzie zawiedziony cudownym, kolorowym bukietem, nawet jeśli nie trafimy w jego kwiatowych ulubieńców. W końcu nic nie potrafi przyozdobić domu czy mieszkania lepiej niż piękny, pachnący bukiet. Dodatkowo możemy być pewni, że tego typu upominek zawsze wywoła uśmiech na twarzy i sprawi, że jubilat pomyśli o osobie, która go podarowała. Jedną z naszych ulubionych propozycji jest bukiet imieninowy, który gwarantuje radość solenizanta! Składa się z goździków, lilii i santini, co tworzy kwiatową kompozycję, która trafi wprost do serca osoby obdarowywanej. Jeśli jednak chcemy zdecydować się na klasyczną, elegancką wiązankę, możemy wybrać bukiet Styl i Szyk, który jest niezwykle uniwersalny i potrafi zachwycić nawet najbardziej wymagających miłośników kwiatów.

Pomysł na prezent dla każdego

Myśląc o niektórych solenizantach, prezent niemalże od razu przychodzi nam do głowy. Wszyscy jednak mamy takich znajomych lub członków rodziny, którzy wydają nam się być niełatwymi osobami do obdarowania. Jeśli nie chcemy decydować się na bukiet kwiatów, możemy zawsze podarować drugi bardzo uniwersalny prezent, jakim są słodycze. Przecież wszyscy lubimy słodkości! Bombonierką możemy obdarzyć zarówno kobietę, jak i mężczyznę. Bezpiecznym rozwiązaniem dla fanów słodyczy będzie wielka skrzynka pralinek wypełniona czekoladkami o przeróżnych wariantach smakowych. Dla kobiet proponujemy koszyk Ruby wypełniony niezwykłą czekoladą rubinową. Tego typu kosz jest szczególny, ponieważ jest wypełniony wieloma rzadko spotykanymi słodkościami, których testowanie niewątpliwie wywoła uśmiech na twarzy. Co w takim razie wybrać dla mężczyzny? To często właśnie oni przysparzają nam najwięcej kłopotów przy wyborze prezentu. Aby trochę ułatwić