Imieninowe kompozycje dla Anny

26 lipca przypadają imieniny najpopularniejszego imienia żeńskiego w Polsce - Anny. Z tej okazji warto pamiętać o bliskich kobietach, koleżankach z pracy czy przyjaciółkach Aniach. Zawsze w tego typu sytuacjach pojawia się pytanie jaki podarunek wybrać? Gdy brakuje Ci pomysłu i zastanawiasz się co wypada wręczyć kobiecie, wybierz bukiet świeżych kwiatów, one nigdy nie są passe.

Kwiaty dla Anny

Czym kierować się przy zakupach? Jakie kwiaty do bukietu imieninowego wybrać? Wszystko zależy od preferencji osoby obdarowywanej. Jeżeli wiesz, żeBukiet dla Annybardzo lubi lilie, nie próbuj na siłę układać kompozycji ze storczyków. Jeśli chcesz w takim przypadku uniknąć monochromatyzmu, postaw np. na bukiet imieninowy, który będzie składał się z różnych gatunków, między innymi właśnie z pachnących lilii. Jeżeli nie znasz upodobań Twojej Anny możesz postawić na kwiaty nawiązujące do przypisanych w księdze imion szczęśliwych atrybutów dla tego imienia. Według symboliki kolorem, który przynosi szczęście kobiecie o imieniu Ania jest niebieski, a amuletem - szlachetny szmaragd. Tak więc komponując bukiet kwiatów możesz odwołać się do pochodnych niebieskiego. Wśród roślin takie płatki mają: astry, hiacynty i irysy. Nie ma ich niestety zbyt wiele, jednakże niebieski nie musi występować w wersji total look, można połączyć go z innymi barwami jak np. w bukiecie imieninowym ,,Źródło” w którym błękitne astry łączą się z białymi margaretkami i soczystą zielenią. Niebieski doskonale łączy się także z ciepłymi odcieniami żółtego lub pomarańczu. Zestawienie tych kolorów tworzy przepiękny i orzeźwiający powiew lata, sprawdź sam w bukiecie wakacyjnym.

Prezent dla Anny

Oprócz szczęśliwego koloru i kamienia, księga imion podaje także owoc, który według niej najlepiej smakuje osobie o danym imieniu. Dla Anny jest to czarna jagoda. Jeżeli nie znasz preferencji obdarowywanej osoby może warto na tymRóże imieninowe oprzeć swój wybór i dorzucić mały liścik z wyjaśnieniem dlaczego wybrało się np. kosz podarunkowy ,,Popołudniowa herbatka” z pralinkami jagodowymi? Wówczas pokażesz solenizantce, że nie tylko zależało Ci na podarowaniu jej czegoś wyjątkowego, ale również to, że starannie się przygotowałeś. Pozostając w temacie prezentów, można również wybrać najbezpieczniejszą opcję i postawić na zestawienie imieninowego bukietu kwiatów z różowym winem, które spośród alkoholi zawiera najwięcej owocowego posmaku. W takim przypadku dobrze sprawdzi się klasyczna, kolorowa kompozycja z winem.

Wybór bukietu imieninowego lub innego prezentu dla solenizanta lub solenizantki może być podyktowany wieloma różnymi aspektami. Jeżeli brak Ci pomysłów możesz zajrzeć właśnie do księgi imion, gdzie oprócz pochodzenia danego imienia znajdziesz zbiór szczęśliwych przedmiotów i kolorów. Bardzo łatwo się nimi zainspirować. Taka metoda doskonale sprawdzi się w przypadku zakupu podarunku dla osoby, której dobrze nie znasz.