Poznaj sekret na przedłużenie żywotności bukietów

Otrzymanie bukietu od bliskiej osoby znaczy bardzo wiele. Wszyscy chcielibyśmy, aby kwiaty te przetrwały jak najdłużej i stanowiły cenną pamiątkę. Jest to możliwe! Dowiedz się, jakie są sposoby na przedłużenie żywotności kwiatów. Dzięki temu dłużej będziesz mógł cieszyć się z niesamowitego prezentu.  

przedluzenie-zywotnosci-kwiatowPrzycięcie kwiatów 

Przycięcie łodyg o kilka centymetrów okaże się kluczowe w przedłużeniu żywotności bukietów. Należy podciąć rośliny pod kątem, dzięki czemu w wazonie zachowują pionową pozycję i nie będą się niszczyć. 

Dbaj o czystą wodę

Woda w wazonie powinna być zawsze czysta - wyróbmy sobie nawyk codziennego jej wymieniania. Nie zapominajmy również o czyszczeniu wazonu, dzięki czemu zapewnimy naszemu bukietowi świeżość. 

Zapewnij odpowiednią temperaturę

Wstaw bukiet do pomieszczenia, w którym panuje temperatura dobra dla roślin. Pod żadnym pozorem nie powinna być ona wysoka. Dopilnujmy również, aby odsunąć bukiet od jakiegokolwiek źródła ciepła i nie stawiać go bezpośrednio w świetle słonecznym. 

Pozbądź się niepotrzebnych liści

Im mnie, tym lepiej! Tutaj również spełnia się ta zasada. Usunięcie liści, które są zbędne i niekorzystne, pozwoli na zapewnienie większej ilości wody kwiatom.

Zainwestuj w odżywki dla kwiatów ciętych 

Zagwarantuj roślinom substancje, dzięki którym będą mogły przetrwać jak najdłużej. W tym wypadku sprawdzą się odżywki dla kwiatów ciętych, które dadzą twojemu bukietowi wiele dobrego; poprawią jego wygląd i oczyszczą z toksyn. Takie odżywki możemy zrobić również we własnym domu - naturalnym nawozem okaże się cukier, dzięki któremu kwiaty przejdą pozytywną zmianę. 

Koniecznie powinniśmy poznać sposoby na przedłużenie żywotności roślin. Dzięki temu przedłużymy radość, jaką przynoszą podarowane nam przez kogoś bukiety. Będziemy mogli zachować ukochane kwiaty na trochę dłużej.