Na jakie okazje sprawdzą się lilie?

Lilie to niesamowicie piękne i delikatne kwiaty. Są przede wszystkim symbolem odrodzenia, nowego życia i delikatności. Piękno młodości, pasja i królewskość to również wartości reprezentujące tę wyjątkowo elegancką roślinę. Dzięki swojej symbolice podarowanie ich w prezencie będzie odpowiednie w wielu sytuacjach. Na jakie okazje sprawdzają się lilie?

Bukiet liliiPrezent na nową drogę życia

Symbolika lilii sprawia, że będzie ona wyjątkowym i sentymentalnym prezentem dla pary młodej. Ślub to wydarzenie poświęcone celebracji miłości i nowej drogi w życiu, która otwiera się wraz z zawarciem więzów małżeńskich. Lilie, które odzwierciedlają te uczucia, wpasują się w tę okazję idealnie. Kwiaty te posiadają piękną symbolikę nowego życia. Oznaczać mogą nowy początek młodych małżonków, którzy rozpoczynają wspólną przyszłość. Będą też pięknym symbolem dzielonej przez nich wieczności. Lilia to długotrwała roślina, która zostanie z parą młodą na długo po ślubie i stanie się dla nich piękną pamiątką od Was. Znakomitym wyborem na prezent dla biorących ślub będzie bukiet Kwiaty dla nowożeńców. Minimalizm występujący w wiązance i jej wyjątkowa elegancja sprawi, że Wasz bukiet wyróżni się wśród innych i na pewno zostanie zapamiętany przez młodą parę w ich wielki dzień.

Urodzinowa elegancja

Czy warto podarować lilie na urodziny? Przede wszystkim lilie jako prezent przekazują czyste intencje dla osoby obdarowanej, jednocześnie symbolizując najlepsze życzenia. Ponadto jest wyborem niezwykle imponującym i eleganckim. Są to też kwiaty nacechowane niezwykłą różnorodnością. Lilia występuje zarówno w wielu gatunkach, jak i kolorach. Dzięki temu jest bardzo elastyczna i wpasuje się w różne gusta. Dla osób ceniących sobie minimalizm na prezent sprawdzi się bukiet lilii białych klasycznych. Osoby kreatywne, kochające kolory na pewno ucieszą się z pięknych barwnych bukietów z liliami w roli głównej. Idealnie sprawdzi się w tym przypadku Bukiet malowany. Piękne kwiaty przepełnione życiem z niesamowitymi czerwonymi Liliami pośrodku na pewno wywołają zachwyt osoby nimi darowanej.

Pożegnanie bliskich

Pożegnanie bliskich osób to niezwykle trudne doświadczenie. Warto zadbać o to, by ostatnie spotkanie z bliską Wam osobą było wyjątkowe i godne. Dlatego właśnie tak ważny jest wybór kwiatów na tę okazję. Częstym wyborem na ostatni podarunek są chryzantemy, symbolizujące rozpacz po stracie bliskich. Wybierając kwiaty będące ostatnim hołdem dla osoby straconej, warto jednak wyselekcjonować takie, które będą symbolizowały szacunek i sentyment. Lilie sprawdzą się do tego znakomicie.  Są uniwersalnym symbolem odrodzenia, dzięki czemu mogą oznaczać nadzieję na nowy początek. Staną się pocieszeniem dla zgromadzonych po stracie. Od wieków kwiaty te były opisywane w literaturze jako symbol cykliczności życia i śmierci. Ich elegancja i dostojność sprawią, że będą godnie prezentować się w niezwykle ważnej uroczystości.

Lilie są przepięknymi i dostojnymi kwiatami. Różnorodność ich symboliki nie zna granic. Uniwersalność, którą się cechują sprawia, że bukiety z obecnością tych kwiatów będą znakomicie sprawdzać się przy wielu okazjach. W każdym z nich mają one zupełnie inne intencje i charakter. Sprawdźcie to sami na naszej stronie internetowej. Na pewno zakochacie się w tych jedynych w swoim rodzaju kwiatach!