Słodkie podarunki na Światowy Dzień Czekolady

Dawniej czekolada była możliwa do kupienia jedynie w aptece jako produkt na poprawę humoru. Dziś jest dostępna niemal wszędzie i należy do ulubionych słodkich smakołyków większości ludzi. Warto podarować ją bliskiej osobie na Światowy Dzień Czekolady. Nie od dziś wiadomo, że słodkie podarunki cieszą najbardziej. Co wiadomo o tym święcie i jaką czekoladę wybrać? O tym poniżej.

Czekolada - z czego się składa słodki prezent

połamana czekoladaDobrej jakości czekolada zawiera w swoim składzie miazgę kakaową (min. 70%), tłuszcz oraz substancję słodzącą. Może również mieć w swoim składzie mleko - tak powstaje czekolada mleczna, faworytka wszystkich dzieci i koneserów łakoci o delikatniejszym smaku. Bardzo popularne są różne dodatki w postaci bakalii, orzechów, owoców czy nawet krakersów popularnych marek. Co ciekawe, czekolada to nie tylko cukier i kalorie, ponieważ zawiera ona magnez, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.

Słodkie podarunki - pomysły

Z okazji Światowego Dnia Czekolady, który będziemy obchodzić 7 lipca, warto zrobić słodkie prezenty dla swoich bliskich. Spektakularnym podarunkiem na pewno będzie kosz Czekoladowa awangarda, który zawiera ręcznie robione czekolady, trufle, praliny, a także kawę z syropem, które podkreślą smak słodkości. Każda babcia czy mama z pewnością będzie uradowana taką niespodzianką, która umili rodzinne spotkanie. Siostrze lub dziewczynie podarować można Pudełko szczęścia, które jest aż po brzegi wypełnione ręcznie wykonaną czekoladą w rozmaitych gatunkach i wariantach. Są np. białe czekolady z suszonymi owocami, ciemne z bakaliami - wymieniać można by bez końca.

Jaką czekoladę wybrać dla fit koleżanki?

Jak wiadomo wiele osób w dzisiejszych czasach stawia na zdrowy styl życia i radykalną dietę, w której nie ma miejsca na wysokokaloryczne przekąski takie jak czekolada. Co zatem podarować fit koleżance w Światowy Dzień Czekolady? Istnieje rewelacyjna alternatywa, którą będzie się cieszyć bez najmniejszych wyrzutów sumienia - truskawki z czekoladowym akcentem. Posiadają one na sobie warstwę białej, mlecznej lub deserowej wersji deseru, a dodatkowo posypane są orzeszkami - popularnym źródłem zdrowych tłuszczów. Takie rozwiązanie z pewnością przyniesie bezmiar radości fit znajomej.

W Światowy Dzień Czekolady nie warto sobie odmawiać kostki słodkiego podarunku. Warto również zrobić prezent bliskiej osobie: dziewczynie, mamie czy przyjaciółce - wspomniane łakocie z pewnością są najlepszą odpowiedzią na pytanie: jaką czekoladę wybrać.