Kosze z kwiatami na wyjątkowe okazje

Urodziny, rocznica, jubileusz, ślub, oświadczyny... Zazwyczaj okazje te stają się pretekstem, by podarować bliskiej osobie kwiaty. Słusznie, bo gest ten uwielbiają wszyscy. Warto jednak pamiętać, że prezent taki nie zawsze musi przyjmować postać bukietu, równie dobrym i często praktykowanym pomysłem jest obdarowanie kogoś koszem z kwiatami.

Dlaczego? Kosze z kwiatami to przede wszystkim gwarancja efektownego wyglądu. Wpływa na to między innymi kształt takiego kosza. Małe, duże, niskie, wysokie, okrągłe, kwadratowe, z rączką krótką, bardzo długą lub też bez – możliwości jest naprawdę wiele. Wybór powinien zależeć przede wszystkim od liczby i rodzaju kwiatów, ale również okazji, na jaką ma być podarowany. Ważny jest również materiał, z którego został wykonany. Najczęściej jest to wiklina, ale często stosuje się także inne tworzywa. Dodatkowo kosz taki można w sposób szczególny ozdobić wstążkami i kokardkami, co nada kompozycji wyjątkowego charakteru.

Kompozycja kochajmy sieKolejnym powodem, dla którego warto postawić na kosz z kwiatami, jest ich trwałość. Kompozycje kwiatowe zazwyczaj układane są w specjalnej gąbce florystycznej, dzięki czemu są zdecydowanie mniej podatne na uszkodzenia niż tradycyjne bukiety. Nie ma zatem obaw, że bukiet rozpadnie się, tracąc swój urok. To samo tyczy się konieczności transportu ich, na przykład samochodem. Dodatkowym atutem jest to, że w koszach znajdują się specjalne pojemniki z wodą, które pozwalają utrzymać kwiaty w świeżości przez długi czas.

Kosze z kwiatami dostarczają szeregu możliwości, jeżeli chodzi o kolorystykę, kształt oraz zestawienia kwiatów. Zazwyczaj kwiaciarnie w swojej ofercie posiadają szeroki wybór tego typu kompozycji. Warto zwracać uwagę na ich nazwy, ponieważ w większości przypadków sugerują, który kosz kwiatowy wypada podarować na daną okazję – to duże ułatwienie dla osób chcących sprawić komuś miłą niespodziankę.

Szukając kwiatów na przykład na ślub znajomych, warto postawić na kosz złożony z 50 róż, oczywiście w kolorze bieli – barwie, która towarzyszy ważnym wydarzeniom oraz symbolizuje pomyślność. Chcąc obdarować ukochaną osobą, wybór wydaje się być oczywistym – kosz czerwonych róż z pewnością oczaruje kobietę i wyrazi uczucia, którym się nią darzy. Odpowiednim prezentem na imieniny może być z kolei kompozycja dla solenizanta składająca się z anturium, santini, dracen oraz róż. Bardzo często, oprócz kwiatów, w koszach znaleźć można również słodycze. To oryginalny i bardzo ciekawy sposób na sprawienie bliskim przyjemności.

Kompozycja dolce vitaWarto również pamiętać, że kupując kosz kwiatów można ułożyć własną kompozycję. Każdy, kto zdecyduje się na taki zakup, może wybrać jakie i ile kwiatów się z w nim znajdzie.

Każda okazja jest dobra, aby podarować komuś kwiaty. Radość obdarowanego jest jeszcze większa, gdy nie spodziewa się takiego prezentu. W takich sytuacjach widok wiklinowego kosza, w którym znajduje się wyjątkowa kompozycja żywych kwiatów, nie może nie wywołać ogromnego uśmiechu na twarzy adresata takiej kwiatowej przesyłki.