Margaretki w towarzystwie innych kwiatów

Margaretki to bardzo delikatne polne rośliny. Istnieje jednak wielu zwolenników ich subtelnego uroku. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak dobierane są te kwiaty przy tworzeniu pięknych bukietów? Jaka jest symbolika margaretek, z jakimi kolorami wyglądają one najlepiej?

Drobny kwiat o pięknym wyglądzie

Margaretka, czyli jastrun właściwy to roślina występująca naturalnie w Europie ijastrun Azji mniejszej aż do Kaukazu. Ma prostą łodygę, której wysokość dochodzi maksymalnie do jednego metra wysokości, zakończona kwiatostanem. Ma on dwa rodzaje płatków - zewnętrzne o blaszkowatym kształcie oraz rurkowate w żółtym odcieniu, znajdujące się na środku.

Kiedy je wręczyć?

Margaretki swoją symboliką wyrażają pozytywne emocje i sugerująbukiet z margaretkami obdarowanej osobie, że jest piękna. Właśnie dlatego najlepiej jest wręczyć bukiet zawierający w sobie te rośliny komuś, kto jest Tobie bliski - na przykład mamie, babci, siostrze czy córce. Margaretki doskonale sprawdzą się w kompozycjach z okazji urodzin czy imienin, a także podarunkach ofiarowanych z potrzeby serca. Ostatnio cieszą się dużą popularnością w przypadku wianków ślubnych czy komunijnych oraz dekoracji imprezowych.

Z czym łączyć margaretki?

Często stanowią raczej dodatek do całości, pięknie komponują się z różami, astrami czy liliami. Dobierając towarzystwo dla margaretek, należy sugerować się nie tylko gatunkiem kwiatów, lecz także ich kolorem. Z pewnością świetnie sprawdzą się w towarzystwie białych lilii i róż, tworząc piękną kompozycję z okazji ślubu, chrztu lub komunii. Margaretki w tym smargaretkiamym odcieniu nie będą jednak współgrały ze słonecznikami czy gerberami w ciepłym kolorze. Dużo lepiej jest zestawić je z subtelnymi eustomami czy goździkami w pastelowych odcieniach. Doskonale sprawdzą się również jako wypełnienie ogromnych bukietów złożonych z polnych roślin. Poza tym margaretki bardzo dobrze wyglądają w towarzystwie równie delikatnej gipsówki. Oprócz tego, warto wiedzieć, że jasna zieleń pięknie komponuje się z subtelną bielą tych kwiatów. Ciekawe połączenie można uzyskać także wtedy, gdy margaretki są nieco wyższe od pozostałych roślin w bukiecie i wówczas lekko wystają ponad resztę kompozycji.

Te subtelne kwiaty stanowią doskonałe uzupełnienie wielu bukietów i z pewnością warto pomyśleć o nich, komponując zestawienie dla bliskiej osoby. Teraz już wiesz, czyje towarzystwo te kwiaty lubią najbardziej!