Kwiaty składane na grobie - jako dowód pamięci

Dzień Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. W tym szczególnym dniu upamiętniamy wszystkich zmarłych, którzy byli dla nas ważni. Aby oddać im szacunek, na grobach składamy kwiaty. Jeżeli zastanawiasz się, jakie kwiaty wybrać na cmentarz, przeczytaj nasz artykuł. 

Najpopularniejsze kwiaty na Wszystkich Świętych

Dzień Wszystkich Świętych to szczególny czas, kiedy poświęcamy swoją uwagę wszystkim bliskim, którzy odeszli. Aby należycie oddać im pamięć, na grobach składamy bogate wiązanki oraz palimy znicze. Warto jednak pamiętać o tym, że nie każdy rodzaj kwiatów pasuje do tej wyniosłej okazji zadumy. Oto gatunki, które dobrze spełnią swoje zadanie na cmentarzu:

  • lilie;
  • irysy;
  • astry;
  • wrzosy;
  • dalie;
  • goździki;
  • gerbery.

Świeże, dobrze prezentujące się bukiety możesz zamówić na naszej stronie. W bogatej ofercie naszej kwiaciarni znajdziesz pożegnalne kalie, które idealnie sprawdzą się na tę okazję. Możesz także zdecydować się na wiązankę na Wszystkich Świętych złożoną z tradycyjnych chryzantem. Pamiętaj jednak o tym, że na grobie można także złożyć sztuczne kwiaty, aby mieć pewność, że ozdoba zawsze będzie obecna na cmentarzu. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kwiatów na cmentarz?

Aby wiązanka dobrze prezentowała się na grobie, przed zakupem musisz zwrócić szczególną uwagę na kilka aspektów:

  • początkowa faza kwitnienia – decyduj się na kwiaty, które mają widoczne pąki lub dopiero się rozwijają;
  • kolor – to kolejna niezwykle istotna cecha gatunków wybieranych na Wszystkich Świętych. Kwiaty, które chcesz zanieść na cmentarz powinny mieć barwę czerwoną, żółtą, zieloną lub białą. Dobrze sprawdzą się także wszelkie kolory jesieni;
  • świeżość – podczas zakupu, kieruj się zasadą: im świeższe, tym lepsze. Jeśli zakupisz bukiet złożony ze świeżych roślin, będziesz mieć pewność, że nie zwiędnie tak szybko.

Kwiaty składane na grobie – jak o nie dbać?

Nie zapominaj, że o każde kwiaty trzeba odpowiednio dbać, aby zachować ich piękny wygląd i świeżość. Aby bukiet mógł stale spełniać swoje funkcje, pamiętaj o zasadach pielęgnacji. Jeśli chcesz przedłużyć trwałość kwiatów, do wody kwasek cytrynowy lub sok z cytryny. Zwróć uwagę także na częstotliwość wymiany wody w wazonie. Przed wstawieniem kwiatów do naczynia, warto także zbić końcówki rośliny. 

Jako dowód naszej pamięci o zmarłych, na grobach składamy bogate wiązanki lub pojedyncze świeże kwiaty. Aby jednak na długo ozdobić grób, należy przykuwać dużą wagę do świeżości roślin.