Kwiaty, które odmienią Twój salon tej wiosny

Nie można ukryć, że wiosna to niezwykle łaskawy czas dla miłośników kwiatów. Nie brakuje wtedy przepięknych gatunków, które w tym okresie tłumnie rozkwitają. Musimy skorzystać z tej okazji i wprowadzić kwiaty do naszego salonu. Przepiękne kompozycje i bukiety odmienią naszą przestrzeń!

Kwiaty w salonie, wiosenna kompozycjaJakie to wiosenne kwiaty?

Wiosna to czas, który kojarzony jest z odradzającą się przyrodą. Nic dziwnego, że w tym okresie możemy liczyć na największy wybór, jeśli chodzi o rozkwitające kwiaty. Możemy wtedy cieszyć się kolorowymi, różnorodnymi gatunkami, które idealnie sprawdzają się przy tworzeniu bukietów lub kompozycji. Wiosenne kwiaty są subtelne, delikatne i naturalne. Świetnym przykładem są na przykład różnokolorowe tulipany. W wiosennej wiązance nie powinno zabraknąć również charakterystycznych żonkili, kojarzonych właśnie z początkiem wiosny. W tym czasie królują też hiacynty, frezje, narcyzy czy szafirki. Każdy z tych gatunków wyróżnia się przepięknym wyglądem oraz przyjemnym zapachem, którym możemy cieszyć się, kiedy wstawimy kwiaty do pomieszczenia.

Kwiatowe dekoracje domu

Wiosna to moment, w którym przeprowadzamy porządki i chcemy odświeżyć wygląd naszego domu. Aby uzyskać naturalny i ujmujący efekt, wykorzystajmy kwiaty jako dekorację.  Dobrą opcją będzie na przykład Kompozycja wiosenna, w której wiosenne kwiaty ułożono w wiklinowym, ozdobnym koszyku. Taka ozdoba będzie pasować szczególnie do salonów urządzonych w stylu rustykalnym, w którym wiklina to jeden z głównych elementów. 

Efektownym elementem będzie zdecydowanie Flowerbox. To interesująca kompozycja kwiatowa, w której kwiaty umieszcza się w specjalnym, eleganckim pudełku. Takie rozwiązanie sprawdzi się w nowoczesnych, szykownych wnętrzach. Sprawi, że zyskają one wiosennej lekkości i energii.

Wiosenne bukiety do salonu - jakie wybrać?

Nie można ukryć, że najpiękniejszą wiosenną dekoracją są bukiety złożone ze świeżych, ciętych kwiatów. Który z nich pomoże nam odmienić salon? Nic tak pięknie nie wyrazi nowej pory roku jak Bukiet Wiosenny. Przepiękne, charakterne różowe tulipany przepleciono tu z równie wyrazistymi żonkilami. Bukiet Pełny Słońca będzie zapowiedzią kolejnych, ciepłych dni, których z czasem będzie coraz więcej. Będzie to idealny wybór przede wszystkim dla tych, którzy przepadają za ciepłymi, pozytywnymi barwami. Taka wiązanka bez wątpienia ożywi naszą przestrzeń. Prostą, ale niezwykle czarującą opcją jest Bukiet Kolorowej Gipsówki. Jeśli poszukujemy czegoś subtelnego, taka kompozycja będzie strzałem w dziesiątkę. Dzięki niej wyrazimy swoją ekscytację związaną z wiosną, ale nie będziemy musieli obawiać się, że za bardzo przytłoczymy wnętrze.

Tulipany, żonkile, frezje, hiacynty… Jest wiele możliwości, jeśli chodzi o wiosenne kwiaty. Wykorzystajmy te możliwości i wprowadźmy do naszego salonu wiosenne gatunki, które ożywią pomieszczenie i wprowadzą tam niezwykłą atmosferę. Nie ma wątpliwości, że dzięki nim poczujemy nową porę roku!