Kwiaty jako piękna ozdoba stołu wigilijnego

Stół wigilijny i to, jak go udekorujemy, wpłynie znacząco na całokształt kolacji - warto więc zadbać o to, by prezentował się naprawdę dobrze. Możemy zakupić lub własnoręcznie zrobić różne ozdoby w tematyce świątecznej. Nie zapominajmy jednak też o kwiatach - one mogą posłużyć jako cudowna ozdoba stołu wigilijnego. 

Dlaczego warto użyć kwiatów jako ozdoby? 

piękna ozdoba stołu wigilijnegoWigilia to nie tylko tradycyjne potrawy i prezenty - to też niezwykłe zdobienia i świąteczne elementy. Kwiaty stanowią świetną alternatywę dla plastikowych, sztucznych dekoracji. Nadadzą naszemu wnętrzu niezwykłego, autentycznego klimatu. Pozwolą nam też pobudzić kreatywność - układając je na stole wigilijnym, będziemy mogli wykorzystać różne wzory i ułożenia. Bukiety czy stroiki bez wątpienia zachwycą naszych gości i zapewnią nam wiele słów uznania. 

Tradycyjna gwiazda betlejemska 

Możemy mieć problem z tym, jakie wybrać kwiaty na wigilię. Pomyślmy jednak o tym, co kojarzy nam się z tym świętem - i wtedy na pewno przyjdzie nam do głowy Gwiazda Betlejemska! Ten wyjątkowy kwiat to stały element świątecznych dekoracji. Gwiazda Betlejemska kwitnie właśnie w grudniu, dzięki czemu jest idealnym wyborem na ten czas w roku. Stanowi jeden z symboli Bożonarodzeniowego świętowania. Charakteryzuje się drobnymi kwiatami i efektownymi, czerwonymi liśćmi, które skutecznie przyciągają uwagę. 

Miejmy na uwadze jednak to, że jej pielęgnacja może przysporzyć nam odrobinę trudności. Gatunek ten potrzebuje ciepła - niskie temperatury czy doniczka postawiona tuż przy oknie nie będą dobrym pomysłem. Zadbajmy o dobre miejsce w naszym domu, w którym Gwiazda Betlejemska nie będzie cierpiała z powodu zimna. Poza tym musimy zapewnić jej swobodny dostęp do światła oraz odpowiednią wilgoć. 

Zachwycające bukiety 

Co zrobić, gdy chcemy wykorzystać kwiaty do dekoracji stołu wigilijnego, ale brakuje nam zmysłu artystycznego? Postawmy na przepięknie wykonane bukiety, które wspaniale dopełnią nasze wnętrze. Klasycznym, tradycyjnym wyborem będzie bukiet w odcieniach czerwieni. Stawiając na taką opcję, nie musimy obawiać się, że nie będzie pasować. Bukiet Zimowy Ogród będzie cudownie współgrał z pozostałymi dekoracjami świątecznym. W podobnej kolorystyce dostępny jest również Bukiet świąteczna aura, w którym możemy odnaleźć różne akcenty świąteczne, takie jak bombki, szyszki czy gałązki jodły. Do wnętrz, które posiadają bardziej stonowane, jasne barwy, dobierzmy Bukiet mroźny, który oczaruje nas swoją delikatnością i subtelnością. 

Mimo że podczas wigilijnej kolacji na stole królują różne potrawy, nie zapominajmy też o elementach dekoracyjnych. Kwiaty jako ozdoba stołu wigilijnego nadadzą naszemu wnętrzu wyjątkowego klimatu, zadbają o świąteczną atmosferę, a do tego będą cieszyć nasze oko. Na pewno warto pamiętać o nich podczas przygotowań.