Kwiatowe inspiracje dla aranżacji weselnych - poznaj najpiękniejsze!

Sezon weselny zbliża się wielkimi krokami! Z tej racji wiele par zastanawia się nad doborem odpowiedniej aranżacji kwiatowej na ślub i wesele. Z pomocą przychodzi ten artykuł, w którym dowiesz się, jakie obecnie panują kwiatowe trendy w aranżacji weselnej.

Kwiatowe inspiracje dla aranżacji weselnychWiszące dekoracje kwiatowe

Ostatnimi czasy największą “furorę” robią wiszące dekoracje kwiatowe. Nie dość, że gwarantują zachwycający efekt, to są też nadal rzadko spotykanym rozwiązaniem, gdyż niestety wymaga on nieco większego zaangażowania i wysiłku. Jednakże końcowy rezultat udowadnia, że naprawdę warto postawić na tego typu dekorację. Ponadto taka aranżacja kwiatowa na wesele daje spore pole do popisu - można w ten sposób stworzyć naprawdę czarujący klimat, który zrobi ogromne wrażenie na wszystkich gościach weselnych. Co więcej, dla tego typu dekoracji sprawdzi się tak naprawdę każdy rodzaj kwiatów. Idealnym rozwiązaniem będą tutaj przykładowo klasyczne róże. Jedynym ograniczeniem wiszącej aranżacji kwiatowej jest jej montaż. Jednakże zawsze można zdecydować się na wynajęcie specjalnej konstrukcji, która poradzi sobie z utrzymaniem nawet najcięższych kompozycji. Poza tym taka dekoracja może zawisnąć zarówno nad stołami gości, jak i parkietem. Każde rozwiązanie zrobi z pewnością fenomenalny efekt.

Aranżacje kwiatowe w kolorze

Coraz mocniej przejawiającym się trendem w wystroju sal weselnych są także kolory. Wiele par rezygnuje już ze stonowanych odcieni na rzecz intensywnego błękitu czy czerwieni, które podkreślają charakter wydarzenia oraz uczucie pary młodej. Co więcej, nie ma tutaj żadnych ograniczeń! Niektórzy decydują się nawet na oprawę swoje wesela w czarnym kolorze. W dużej mierze kolory dotyczą właśnie aranżacji kwiatowych, a nawet samego bukietu panny młodej. Moda na skromne, białe bukiety już dawno bowiem odeszła.  Obecnie wiele pań młodych stawia na kolorowe rozwiązania. Warto jednak pamiętać o tym, aby przy wyborze odpowiednich dekoracji zachować jednolitość. Wszystkie elementy muszą bowiem ze sobą współgrać. Dotyczy to nawet najprostszych rzeczy takich jak obrusy czy serwetki. Należy zatem postawić na jeden lub maksymalnie dwa dominujące kolory, które uwzględnisz w swoich ślubnych dekoracjach.

Łuk ślubny z kwiatów

Łuk ślubny stworzony z kwiatów to prawdziwy fenomen, na który mogą zdecydować się pary organizujące wesele pod gołym niebem. Zapewnia on bowiem przepiękną scenerię podczas tak ważnego wydarzenia, jakim jest ślub. Ponadto łuk z kwiatów to nie tylko ozdoba, ale także przyjemna roztaczająca się wokół woń. Warto też wiedzieć, że taka dekoracja nie wiąże się wcale z dużymi kosztami, jak mogłoby to się nam wydawać. Poza tym sama organizacja wesela w plenerze ma nieograniczone możliwości aranżacyjne - pozwala ona na stworzenie najpiękniejszych kwiatowych dekoracji, z których nie zawsze możemy skorzystać w przypadku zamkniętej sali weselnej.Jak się okazuje, kwiaty na wesele mogą przyjąć naprawdę różną formę i nie muszą być nudnym i koniecznym uzupełnieniem ślubnej dekoracji. Najpiękniejsze aranżacje kwiatowe na wesele mogą być w zasięgu Twojej ręki! Wystarczy wspomóc się własną wyobraźnią lub zainspirować się powyższymi przykładami.