Ślub zimą - inspiracje kwiatowe

Jak wiadomo, najgorętszy sezon ślubny rozpoczyna się w kwietniu i trwa aż do października. Nie każda Para Młoda marzy jednak o tym, by symboliczne “tak” zostało powiedziane wiosną, czy latem - zimowa sceneria wydaje się być dla niektórych wprost idealna. Pojawia się więc pytanie: jakie kwiaty wybrać na taką okazję?

Kwiaty na zimę

Zimą jest dostępnych nieco mniej gatunków popularnych kwiatów. Państwo Młodzi nie mają więc aż tak szerokiego spektrum wyboru, jakie mieliby wiosną, czy też latem. Bez względu na te okoliczności, każda przyszła żona chce mieć dodatek w postaci przepięknej wiązanki, a sala weselna, czy miejsce, w którym odbywa się ślub ma być przystrojone zgodnie z wizją narzeczonych. Podobnie wygląda kwestia ślubnego bukietu - Pannie Młodej często zależy na tym, by komponował się on z charakterem innych akcesoriów i był idealnie dobrany do jej stylizacji. Podstawowym kryterium wyboru powinno być jednak to, aby kwiaty były na tyle wytrzymałe, by przetrwały całą uroczystość oraz transport na salę weselną.

Inspiracje kwiatowe

Jednymi z najbardziej wytrzymałych kwiatów są rzecz jasna goździki. Nie bez powodu są znane i uwielbiane już do starożytności. Pary Młode, którym nie przeszkadza minimalizm, a wręcz go szukają, mogą więc zdecydować się na bukiet stworzony z 21 białych goździków. Kwiaty mają długość około 60 centymetrów, a ponadto są ozdobione przepiękną zielenią dekoracyjną. Dzięki temu są poręczne, prezentują się bardzo elegancko, a zarazem delikatnie. W kwiatowych, ślubnych inspiracjach na zimę nie może zabraknąć również białych róż, które zostały przepięknie skomponowane w wiązance o nazwie Kwiaty PowabneBukiet Miodowe Lata jest z kolei propozycją dla miłośników białej, subtelnej orchidei. W przypadku tej wiązanki została ona zestawiona z piórami, które doskonale podkreślają wyjątkowość ślubnej uroczystości. Ostatnią już, bardzo elegancką propozycją są Kwiaty dla nowożeńców. Bukiet składa się z przepięknych, intensywnie pachnących lilii, które są w stanie opowiedzieć więcej niż tysiąc słów. Delikatna i niewinna kolorystyka, w jakiej jest utrzymana cała wiązanka doskonale wpisuje się w charakter zaślubin. 

Niewielkie dodatki mają znaczenie

Zdarza się jednak, że to nie konkretny gatunek kwiatów nadaje charakter wiązance, a dodatki, które zostały do niego dobrane. Zieleń dekoracyjna ma ogromne znaczenie i potrafi odmienić niemal cały wygląd stworzonego wcześniej bukietu. Formę takiego dodatku bardzo często pełni gipsówka, która jest częścią jednego z bukietów wymienionych powyżej, a mianowicie Kwiatów Powabnych. Zimą bardzo często wykorzystuje się jednak nieco mniej standardowe dopełnienia. Jednym z nich jest starzec srebrzysty, który sprawia, że bukiet wygląda jak oszroniony. Wybrane, pierwszoplanowe gatunki wybijają się na jego tle i wyglądają jeszcze bardziej spektakularnie. Nie sposób nie wspomnieć również o bruni - roślinie w kształcie srebrnych kuleczek, które dają podobne wrażenie, co wcześniej wspomniany starzec. Niezwykle popularnym w okresie okołoświątecznym dodatkiem są również gałązki drzew iglastych i szyszki.

Zimowe bukiety mogą wyglądać naprawdę przepięknie i niestandardowo. Państwo Młodzi - pomimo panującej pory roku - wcale nie są ograniczeni w kwestii wyboru i mogą puścić wodzę fantazji.