Jakie wybrać kwiaty do bukietu ślubnego w sierpniu?

Twój najważniejszy dzień w życiu zbliża się wielkimi krokami i odbędzie się jeszcze w sierpniu? Podpowiadamy, jakie kwiaty wybrać na tę okazję, by jak najlepiej wykorzystać potencjał lata.

ślubny bukiet ze słonecznikamiKolory lata

Lato kojarzy się ze słońcem, prawda? Właśnie dlatego powinnaś wziąć pod uwagę kolor słońca. O tej porze roku mamy sezon głównie na słoneczniki, ale powinnaś wziąć pod uwagę także inne kwiaty, takie jak cynie, chryzantemy, gerbery, lilie czy narcyzy lub całoroczne róże i goździki - wszystkie w odcieniach żółci. Układając bukiet postaw na monochromatyzm z delikatnymi akcentami, na przykład niebieskimi, które stworzą subtelne skojarzenie z plażą.

Słonecznik w centrum

Decydując się na bukiet ze słonecznikiem masz do wyboru dwie opcje - postawić na minimalizm i związać same słoneczniki lub wzbogacić je innymi kwiatami. Pięknie będzie wyglądać wiązanka słoneczników ciasno przepasanych taśmą tuż pod kwiatostanami z pozostawionymi dość długimi łodygami. Jeśli wolisz przełamać ten charakterystyczny kwiat innymi, zrezygnuj z dużych kwiatów, takich jak piwonie czy dalie, ponieważ są zbyt duże. Zdecyduj się na oprawienie słonecznika na przykład polnymi kwiatami.

Niebanalnie

Pamiętaj, że słonecznik nie jest jedynym kwiatem pięknie prezentującym się o tej porze roku. Jeżeli uważasz, że róże i goździki są dla ciebie zbyt banalne, rozejrzyj się za mniej oczywistymi z punktu widzenia Panny Młodej kwiatami. Piękne ślubne bukiety możesz ułożyć nawet z cynii, szarłatu zwisłego czy nawet chryzantemy, która kompletnie nie kojarzy się ze ślubem. Pamiętaj jednak o tym, by zachować konwencję kolorystyczną, która jednoznacznie kojarzy się z latem.

sierpniowy bukiet

W dobrym stylu

Układając bukiet ślubny musisz pamiętać, że są pewne kwiaty,  które zawsze grają pierwsze skrzypce i reszta powinna być dla nich tłem. Jeżeli stawiasz na elegancję, wspaniały bukiet ułożysz z białych i kremowych piwonii, którym towarzyszyć będą drobne różyczki. Jeśli jesteś niepoprawną romantyczką, różowe i kremowe róże będą dla ciebie doskonałe. Jeżeli bliski jest Ci styl rustykalny postaw na eustomę w towarzystwie polnych roślin lub nawet źdźbeł zbóż. Słonecznik pozwoli ci wyrazić silną osobowość, a najbardziej romantycznymi z letnich kwiatów są zdecydowanie dalie. Bukiet z tych roślin wzbogacony zielonym akcentem doda Ci subtelności.

Dzień, w którym wychodzisz za ukochanego mężczyznę powinien być dniem idealnym, dlatego i Twój ślubny bukiet powinien być dla Ciebie doskonały – upewnij się, że zarówno same kwiaty, jak ich kompozycja będzie doskonale pasować do pozostałych dekoracji.