Wytworna gipsówka dekoracyjnym hitem

Gipsówka dotychczas kojarzona przede wszystkim z bukietów charakterystycznych dla lat 80-tych i 90-tych powraca w wielkim stylu. Z uwagi na jej subtelny charakter i efektowny wygląd doskonale podkreśli zarówno romantyczny nastrój na przykład na ślubie, jak i doskonale sprawdzi się na każdej innej, ważnej uroczystości.

gipsówkaGipsówka na ślubie

Gipsówka ze względu na swój uroczy wygląd oraz drobne, delikatne pąki doskonale sprawdzi się na ślubie - czy to jako bukiet Panny Młodej, czy też w roli finezyjnej ozdoby przystrajającej salę weselną lub kościół. W pierwszym przypadku będzie efektownie prezentować się samodzielnie, ponieważ nic tak bardzo jak obfity pęk białych kwiatów nie zaakcentuje romantyzmu danego wydarzenia. Jeżeli jednak  preferujesz bukiety ślubne złożone z kilku gatunków roślin, równie ciekawą propozycją będzie połączenie jej z pudrowymi lub białymi różami albo jaskrami. Gipsówka jako element dekoracyjny może zostać wykorzystana praktycznie wszędzie, a w dalszej części artykułu przedstawimy kilka pomysłów, w jaki sposób  przemienić z jej pomocą zwyczajną salę w niezwykle nastrojowe miejsce.

Jedną z propozycji jest przywiązanie niewielkich bukiecików z gipsówki przy użyciu gustownej wstążki do krzeseł lub zaproszeń ślubnych, dzięki czemu nie będą one tylko nieciekawym meblem, czy kartką wręczaną gościom lecz niesamowitą dekoracją, która zachwyci każdego z nich. Roślina ta sprawdzi się dobrze również na stole weselnym - możesz poukładać na nim klasyczne bukiety skomponowane z gipsówki lub umieścić je w wąskich, wysokich wazonach, w wyniku czego otrzymasz oryginalny efekt “drzewka”. Warto podkreślić, że gipsówka jest bardzo wytrzymała i nie potrzebuje wiele wody, dlatego też możemy być pewni, że zastosowana jako ozdoba, będzie prezentować się dobrze przez długi czas.

gipsówka w bukiecie

Gipsówka dobrze wygląda na zdjęciach!

Wytworna gipsówka to dekoracyjny hit, natomiast jednym z ciekawych pomysłów na to, jak wykorzystać jej urok, jest użycie jej podczas pamiątkowej sesji zdjęciowej. Girlandy z gipsówki ułożone w fantazyjny sposób mogą być bowiem interesującym, eleganckim tłem do fotografii, sprawiając tym samym, że nabierze ona oryginalnego charakteru. Możemy również zrobić z nich wianek, którego zastosujemy jako element stylizacji podczas sesji - szczególnie, że wianki są obecnie bardzo modne i każda kobieta wygląda w nich dobrze.

Gipsówka to jeden z najbardziej subtelnych kwiatów, który jednocześnie posiada w sobie wielką moc. Dekoracje wykonane z niej mają bowiem niesamowity wdzięk i urzekają każdą osobę - czy to gościa na weselu, czy fotografa robiącego nam pamiątkowe zdjęcie. Pomysłów, w jaki sposób ją wykorzystać jest wiele, natomiast jedynym ograniczeniem jest tu Twoja wyobraźnia oraz poczucie estetyki.