Jakie kwiaty podarować na rocznicę ślubu?

Rocznica ślubu to naprawdę piękna okazja do celebracji miłości i trwałości związku. Jednakże o tak ważnym dniu nie powinni zapominać także najbliżsi. Zastanawiamy się więc, jakie rozwiązanie wyrazi naszą radość i szacunek w związku z rocznicą ślubu przyjaciół czy rodziny. Bez wątpienia wyjątkowym prezentem są tutaj kwiaty. Pozostaje jednak pytanie - jakie kwiaty na rocznicę ślubu będą najbardziej odpowiednie?

Bawełna na bawełnianą rocznicę ślubu

Jakie kwiaty podarować na rocznicę ślubuCzy wiedziałeś, że kolejne rocznicy ślubu posiadają swoje określenia? Przykładowo bawełniana rocznica ślubu to pierwsza rocznica, w której powinniśmy obdarować jubilatów bukietem z bawełną. Jest to przepiękna roślina, która prezentuje się dobrze, nawet bez dodatkowego przybrania. Symbolizuje ona elastyczność i siłę nowo założonego małżeństwa, a także odzwierciedla wygodę i spokój, jaki małżonkowie znajdują w swoim związku. Z kolei małżeństwa z dłuższym stażem obchodzą srebrne, perłowe, koralowe i złote gody, na które kompozycje kwiatowe powinny być już bardziej wyszukane. 

Elegancki bukiet z różnych gatunków kwiatów

Na rocznicę ślubu sprawdzą się też oczywiście klasyczne kompozycje. Mogą to być róże, które są symbolem miłości i romantyzmu, a także goździki, które są kwiatami wyrażającymi głębokie emocje. Pięknie wypadają również tulipany - dostępne w różnorodnych kolorach wywołają uśmiech na twarzy jubilatów. Poza tym bukiet jest w szczególności wspaniałym upominkiem na czwartą “kwiatową” rocznicę. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby bukiet składał się wyłącznie z jednego gatunku kwiatu, jednak kompozycje różnych roślin potrafią wyglądać naprawdę doskonale i unikalnie. Świetnym przykładem jest tutaj bukiet Artemida, który łączy w sobie zarówno tulipany i róże, jak i goździki i eustomy. Pięknie wygląda także bukiet Rumieniec - stanowi on bardziej klasyczne rozwiązanie, które w głównej mierze stawia na róże. Warto jednak wybrać taki bukiet, który trafia w gusta ukochanych. Czasem najbezpieczniejszą opcją jest właśnie kompozycja czerwonych czy różowych róż z delikatnym przybraniem.

Kwiaty na rocznicę nie tylko w bukiecie

Kto powiedział, że kwiaty na rocznicę muszą być w postaci bukietu? Na tę okazję równie dobrze sprawdzą się kwiaty w pudełku czy w doniczce. Są to rozwiązania, które znacznie dłużej cieszą oko i stanowią wspaniałą ozdobę domu. Dlatego też warto postawić na przykład na klasyczny storczyk - jest to roślina, która symbolizuje delikatność, subtelność i szlachetność uczuć. Jeśli jednak chcemy zrobić większe wrażenie na obdarowywanej parze, zastanówmy się nad rozwiązaniem w postaci flower boxu. Czerwone róże zapakowane w eleganckie pudełko to prezent, który wywołuje wiele radości. Ponadto czerwone róże to klasyk, który raczej nigdy nam się nie znudzi. Oznacza on namiętność i szczerość uczuć i będzie stanowił idealny upominek dla bliskiej pary obchodzącej jubileusz małżeństwa.

Pomysłów na obdarowanie jubilatów nie brakuje, jednak to kwiaty stanowią ten idealny prezent na rocznicę ślubu. Sprawdzą się tutaj zarówno klasyczne kompozycje z róż czy tulipanów, jak i bardziej wyszukane opcje. Warto również zasugerować się tym, którą rocznicę obchodzą nasi najbliżsi. To powinno pomóc w wyborze odpowiedniego rodzaju kwiatów czy przybrania.