Jaki prezent dla dziecka z okazji jego święta?

Czerwiec to miesiąc, który rozświetlony jest promieniami słońca, a dni są coraz cieplejsze i dłuższe. Zaczyna się on także od wspaniałego święta, na które czekają wszystkie maluchy i starsze pociechy. Chodzi oczywiście o Międzynarodowy Dzień Dziecka, który obchodzony jest 1 czerwca już od prawie 70 lat. Warto przygotować się na tę szczególną okazję i przygotować wspaniałe niespodzianki, które wywołają uśmiech radości na twarzach Twoich dzieci. Nie masz żadnego pomysłu? Podpowiadamy - spójrz na poniższe propozycje niezapomnianych prezentów.

Prezenty dla najmłodszych

Zabawka, która bawi i jednocześnie wspomaga prawidłowy rozwój? To cudowne rozwiązanie dla najmłodszych maluchów, które dopiero zaczynają poznawać świat i uczą się nowych rzeczy! Takim prezentem są cudowne książeczki sensoryczne o niezwykle żywych i kontrastujących barwach, które na pewno zainteresują maluszka. Ich tematyka jest różna i można wybrać taką, która najbardziej nam - i oczywiście dziecku - odpowiada. Nasze propozycje to: Drzewko, Kosmiczna przygoda, Lisek. Nieco więcej elementów posiada Kostka sensoryczna, która działa na takiej samej zasadzie jak książeczki. Jest to świetna zabawka na wspólną naukę i zabawę przez długie godziny.

Pluszowe niespodzianki

Chyba nie ma dziecka, które będąc małe, nie lubiło spać z pluszakami. Przytulenie się do miękkiego misia pozwalało na pokonanie strachu przed ciemnością i szybkie zanurzenie się w krainę magicznych sennych marzeń. Dlatego też polecamy pluszaka na prezent, który na pewno się spodoba. Felicja lub Fryderyk mają aż 60 centymetrów wysokości i świetnie sprawdzą się jako pluszowy kompan do spania. Są urocze i wykonane z przyjemnego pluszu, który nie podrażni wrażliwej skóry Twojego malucha.

Dla małych łasuchów

Mówi się, że kwiaty są idealnym prezentem na każdą okazję. Jednak dla dzieci mogą okazać się upominkiem zbyt poważnym i… nudnym. Bo co mały człowiek zrobi z kwiatami? Chyba że… będzie mógł je zjeść! Żelkowe bukiety zaskoczą każdego i będą rozkoszą dla podniebienia. Z początku mogą grać rolę ozdoby pokoju, jednak zapewniamy, że długo nie wytrzymają. Dharma czy Bawarka wyglądają tak cudownie, że chce się je zjeść od razu. Żelkowe bukiety można znaleźć także w zestawach prezentowych takich jak Żelkowa radość składający się z najlepszych słodkości. A może kosze prezentowe z żelkami, czekoladowym kremem, ciastkami i pluszakiem? Kosze wiklinowe Dla dziewczynki oraz Dla chłopca sprawdzą się doskonale. Na pewno wywołają wiele radości na twarzach Twoich pociech.

Dzień Dziecka to wspaniała okazja do świętowania z całą rodziną. Może być to powód, aby zatrzymać się w codziennych obowiązkach i cieszyć się nawzajem swoją obecnością. Pociechy na pewno ucieszą się z wcześniej przygotowanych prezentów, które wywołają na ich twarzy szczere uśmiechy radości