Jak wyrazić uczucia za pomocą kwiatów?

Wiele mówi się o tym, że kwiaty potrafią wyrazić więcej niż słowa. Trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem - konkretne gatunki i kolory mają bowiem swoje niepowtarzalne znaczenie, którymi można przekazać niemal wszystko.

Kolory kwiatów - jakie mają znaczenie?

Jak wiadomo, od koloru kwiatów zależy to, co można dzięki nim przekazać. Warto je znać nie tylko po to, by wiedzieć, jak wyrazić uczucia, ale również po to, by uniknąć ewentualnej wpadki.

  • Kwiaty czerwone są jednymi z najpopularniejszych. Symbolizują wielką miłość, oddanie, uwielbienie i pożądanie.
  • Kwiaty różowe są doskonałą alternatywą dla wcześniej wspomnianych, czerwonych. Ich znaczenie jest jednak nieco inne - symbolizują kobiecość, romantyzm, delikatność i młodość. Mają przekazać osobie obdarowywanej, że jest piękna i pełna wdzięku.
  • Kwiaty pomarańczowe symbolizują przyjaźń, miłość, pozytywne uczucia i dobre emocje. Wiązankę w tym kolorze można podarować niemal każdemu.
  • Kwiaty fioletowe mają podwójne znaczenie. Niektórzy uważają, że są one symbolem śmierci, smutku i żałoby, natomiast inni twierdzą, że bukiet w takim odcieniu ma znaczenie związane z wyjątkowością, wdziękiem i dojrzałością.
  • Kwiaty niebieskie to dość rzadko spotykane propozycje. Są symbolem zaangażowania, zaufania, wierności, troski i lojalności.
  • Kwiaty żółte, podobnie jak fioletowe, można odczytać dwojako. Niegdyś uważano, że są oznaką zdrady, niewierności, bądź nienawiści. Dziś większość osób odczytuje je jednak jako słoneczne kwiaty symbolizujące szczęście i przyjaźń.
  • Kwiaty białe pojawiają się bardzo często na ślubach i weselach. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego - są symbolem niewinności, czystości i szacunku.

Kwiaty - jakie uczucia się z nimi wiążą?

Nie tylko odcienie kwiatów mają znaczenie, ale również ich rodzaj. Róże są eleganckimi i bardzo klasycznymi propozycjami, które nigdy nie wyjdą z mody. Podobnie jest z goździkami, które same w sobie są oznaką obietnicy i zauroczenia. Lilie to z kolei szlachetne, wręcz królewskie kwiaty, które - podarowane w bukiecie - niosą informację o najlepszych życzeniach względem osoby obdarowywanej. Tulipany to wdzięk, elegancja i cudowne skojarzenia z wiosną, natomiast bez ma symbolizować przyjaźń. Warto uważać na gerbery, ponieważ jest to gatunek pełen sprzeczności. Są kojarzone zarówno z tajemniczością, jak i z otwartością i sympatią względem adresata.

Wyrażanie uczuć kwiatami

Szukasz bukietu, które pomoże Ci wyrazić uczucia względem adresata? Świetnym wyborem będzie wiązanka składająca się z wielu czarujących tulipanów. Ci, którzy chcą, by osoba obdarowywana poczuła się kochana i adorowana powinni zwrócić uwagę na Bukiet Rubinowy lub Bukiet Pastelowy stworzony z margaretek, goździków, róży i gipsówki.

Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach mało kto zwraca uwagę na kolory kwiatów, które otrzymuje. Jak się jednak okazuje, gatunek i kolor tych niesamowitych roślin może mieć kluczowe znaczenie, gdy chcesz coś komuś przekazać - za ich pomocą możesz bowiem wyrazić bardzo wiele przeróżnych uczuć.