Wielkanocne dekoracje na świąteczny stół

Zbliża się czas Wielkanocy - bliskości, radości, a także przygotowań mieszkania na rodzinne świętowanie. Warto zacząć zastanawiać się nad estetycznymi dekoracjami na stół, które urozmaicą jego wygląd i będą niesamowicie komponować się ze smakowitymi potrawami. Sprawdź trzy przykładowe stroiki, które zwrócą uwagę wszystkich gości.

Stroik wielkanocne żonkile

Wielkanocne bazieŻonkile to kwiaty, które idealnie komponują się z motywem Wielkanocy. Są niezwykle słoneczne i wprowadzają wiosenną aurę do mieszkania, dlatego stroik z ich wykorzystaniem to najlepszy pomysł do ozdobienia świątecznego stołu. Kompozycja tych kwiatów z baziami tworzy niesamowitą mieszankę, obok której nikt nie przejdzie obojętnie. Dodatek ozdobnego ptaszka, mchu oraz jajek w niebanalnym naczyniu, będzie pasował do każdego wystroju wnętrza oraz zastawy stołowej.

Stroik z szafirkami i mazurkiem

Doskonałym dodatkiem świątecznego stołu są szafirki. To kwiaty, które swoim wyjątkowym wyglądem oraz pięknym odcieniem niebieskiego koloru pasują do Wielkanocnej uczty. Wprowadzają harmonię oraz spokój, a także cieszą oczy każdego domownika. Nie ma bardziej wiosennego ciasta niż mazurek, dlatego stroik z jego wykorzystaniem to fantastyczny sposób na połączenie piękna z wyśmienitym smakiem.

Stroik z tulipanem

Odpowiednia oprawa stołu to klucz do udanych świąt Wielkanocnych. To święto idealnie komponuje się z motywem kwiatowym, dlatego ustawienie stroika, opierającego się na wiosennych kwiatach, na środku rodzinnego stołu, to strzał w dziesiątkę. Warto wykorzystać ten zawierający świeżego tulipana, słoneczne żonkile oraz przepięknie pachnącego hiacynta.

Stroiki to nie tylko idealna ozdoba stołu, ale także fantastyczny pomysł na prezent dla osób, z którymi nie ma możliwości spotkać się podczas świąt. Wystarczy wysłać stroik pod wskazany adres na konkretną godzinę, aby obdarowywana osoba poczuła się doceniona. W końcu święta to okres, w którym rodzina powinna znajdować się na pierwszym miejscu. Warto znaleźć odrobinę czasu, aby okazać jej wszelkie pozytywne emocje.