Dzień Dobrych Wiadomości - jak najlepiej je przekazać?

Jeśli ostatnio nie wyrażaliśmy naszych uczuć w odpowiedni sposób, 8 września stanowi idealną okazję na to, by w końcu okazać sympatię drugiej osobie. Świętujmy Dzień Dobrych Wiadomości, przekazując bliskim miłe słowa. Uśmiech, jaki wywołamy na ich twarzy, zdecydowanie okaże się wart naszych starań. 

dzień dobrych wiadomościDlaczego warto obchodzić Dzień Dobrych Wiadomości?

Zacznijmy od tego, że Dzień Dobrych Wiadomości został ustanowiony w Warszawie, w 2001 roku. Jest to więc dość młode, ale bardzo ważne święto. Istnieje sporo powodów, dla których warto je obchodzić. Po pierwsze, pozytywne słowa poprawią humor drugiej osobie. Zyskamy szansę na to, by okazać wdzięczność i uznanie swoim bliskim. Dzięki temu na pewno poczują się przez nas docenieni. W ten sposób poprawimy nasze relacje i zacieśnimy więzi. Nie ma wątpliwości, że również my sami poczujemy się lepiej, robiąc coś miłego dla innych. Będziemy szerzyć pozytywne emocje, zamiast skupiać się na negatywach, co też nam poprawi samopoczucie. 

Jak obchodzić Dzień Dobrych Wiadomości?

Mamy wiele możliwości na to, jak obchodzić Dzień Dobrych Wiadomości. Wbrew pozorom, sprawdzą się nie tylko sympatyczne słowa - kluczowy może okazać się również sam gest. 

W przypadku, w którym nie mamy wystarczająco czasu tego dnia, nie zniechęcajmy się. Wystarczy nawet zwykły SMS o miłej treści, który z pewnością ucieszy drugą osobę. Pamiętajmy, że liczą się nie tylko pojedyncze wiadomości - może to właśnie szczera, poważna rozmowa zdziała cuda dla naszej relacji. Ponadto doceńmy nie tylko naszych bliskich, ale również tych, których nie znamy, na przykład mówiąc komplement nieznajomemu.

Jeśli zależy nam, aby zrobić wrażenie na drugiej osobie, możemy dobrą wiadomość wkomponować w prezenty - np. w bukiet kwiatów. Dla kogoś żywiołowego idealnie sprawdzi się bukiet "Radosny". Drugą połówkę obdarujmy pięknym, subtelnym bukietem pastelowym z misiem, który będzie stanowić wspaniały podarunek. Nie zapominajmy też o naszych rodzicach! Dla mamy wybierzmy niepowtarzalny bukiet kwiatowy. Nie dość, że bukiety będą się wspaniale prezentowały, to jeszcze dorzucone do nich wiadomości wzruszą drugą stronę. Nie tylko kwiaty okażą się hitem - możemy zakupić kartki z życzeniami i sentencjami lub małe upominki, takie jak pluszaki albo świeczki zapachowe. Na nich również mogą się znaleźć miłe słowa. Ciekawą opcją są też spersonalizowane prezenty, np. kubki czy T-shirty, na których możemy zawrzeć, co tylko byśmy chcieli - nawet najbardziej niecodzienne słowa uznania!

Wdzięczność jest bardzo ważna 

Okazywanie wdzięczności jest niezwykle istotne. Doceniając to, co mamy, stajemy się bardziej zadowoleni ze swojego życia. Co więcej, jeśli nasi bliscy będą pewni, że ich kochamy, unikniemy wielu nieprzyjemnych sytuacji. Z tego względu warto mówić o swoich emocjach i odczuciach. Wprowadzimy w ten sposób dobrą i swobodną atmosferę. 

8 września to data, którą zdecydowanie warto sobie zapisać. Niech Dzień Dobrych Wiadomości zmotywuje nas do działania. Dzieląc się swoimi uczuciami z innymi, pozostajemy szczerzy wobec siebie samych, a do tego możemy poprawić humor drugiej osobie. Już teraz zastanówmy się, co takiego chcielibyśmy powiedzieć swoim bliskim - może uda nam się ich pozytywnie zaskoczyć?