Dowiedz się, jakie kwiaty są najczęściej wybierane dla bliskich!

Kwiaty są bardzo często wybierane jako część prezentu. Niejednokrotnie stoimy przed dylematem, jakie gatunki roślin wybrać dla bliskiej osoby. Cięte czy doniczkowe? Różowe, żółte, herbaciane, białe, a może czerwone? Jakie są najczęściej wybierane kwiaty dla bliskich? Odpowiadamy i podpowiadamy! 

Kolory mają znaczenie! 

Z całą pewnością, kiedy wchodzisz do kwiaciarni, zachwycasz się ilością przeróżnych barw i ich odcieni. Przy wyborze bukietu dla bliskiej Ci osoby, warto zwrócić uwagę na kolory poszczególnych kwiatów. Jest to ważne ze względu na symbolikę, ale przede wszystkim dlatego, że wybierasz bukiet dla konkretnej osoby, a ona ma swoje preferencje. Koniecznie uwzględnij kolory, jakie lubi jubilat. Jeśli chodzi o symbolikę barw różnych kwiatów, to wyróżnić można kolor czerwony, który jest najpowszechniejszy. Uważany jest za barwę miłości oraz namiętności i takie ma przesłanie w bukietach. Kolor biały oznacza czystość, szczerość i doskonałość, a rośliny w tym kolorze możemy wręczyć przy okazji przeprosin. Żółte odcienie na kwiatach oznaczają przyjaźń, szczęście, szacunek, pocieszenie. Miodowy bukiet możemy podarować w formie gratulacji. Jest oczywiście jeszcze kilka różnych barw kwiatów, ale pamiętaj, że przede wszystkim liczy się sam gest i to, czy w wyborze uwzględniłeś gust obdarowywanej osoby! 

Symbolika kwiatów

Tak samo, jak kolory, poszczególne gatunki kwiatów również mają swoje wyjątkowe znaczenia. Warto na nie zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego bukietu. Jeśli idziesz pierwszy raz do koleżanki, która niedawno urodziła, idealnym bukietem będzie ten stworzony ze stokrotek. Różnokolorowe gerbery świetnie sprawdzą się na urodziny członków rodziny. Róże, najczęściej sprzedawane kwiaty doskonale sprawdzą się jako część prezentu ślubnego. Jak widzisz, każdy kwiat ma swoje własne znaczenie, ale to nie oznacza, że musisz na nie mocno zwracać uwagę! Najlepiej będzie, jeśli wybierzesz bukiet stworzony z takich kwiatów, które podobają się Tobie i przede wszystkim jubilatowi. 

Najczęściej wybierane kwiaty dla bliskich 

Popularność niektórych gatunków kwiatów sprawia, że stają się one najpopularniejszymi wyborami klientów. A jakie rośliny są najczęściej wybierane dla babci, na rocznicę ślubu lub na Walentynki? Kwiaty doniczkowe są wszechobecne w domach starszych pań, więc jako prezent dla babci świetnie sprawdzi się storczyk, który występuje w naprawdę wielu kolorystykach. Jeśli jednak pragniesz prezentować babci bukiet ciętych kwiatów, to najpopularniejszymi wyborami są gerbery, tulipany i lilie. Każda z tych propozycji, pięknie przystrojona sprawi, że uśmiech babci długo nie będzie schodził jej z ust! Planujesz romantyczną kolację ze swoją żoną z okazji rocznicy ślubu i wspaniałym jej dopełnieniem byłby bukiet kwiatów? Tylko na jaki postawić? Róże są najczęstszym wyborem klientów, świetną popularnością cieszą się również tulipany. Najpopularniejszym wyborem kwiatów na Walentynki są oczywiście czerwone róże, czyli kwiaty, których główną symboliką jest miłość. Innym popularnym wyborem są goździki, które występują w różnych kolorach, również w czerwonym. Możesz poprosić florystę o pomieszanie tych dwóch gatunków kwiatów i dodatkowo o przyozdobienie zielonymi liśćmi. Całość będzie się wspaniale prezentować! 

Wybór kwiatów dla bliskich nie jest łatwy, ale jeśli już się uda to zapłatą będzie piękny uśmiech jednego z Twoich ulubionych ludzi na świecie! Czy zatem nie jest warto, poświęcić trochę czasu i wybrać ten jeden idealny bukiet? Kiedy już wiesz, jakie kwiaty najczęściej wybierane są dla bliskich osób, to Ty decydujesz, czy wybierzesz te najpopularniejsze, czy jednak postawisz na oryginalniejsze kompozycje. Mamy nadzieję, że dzięki naszym podpowiedziom, wybór będzie trochę łatwiejszy.