Bukiety ze świątecznym akcentem

Kwiaty są szczególnie neutralną rzeczą, która potrafi wpasować się w każdą możliwą okazję. Niezależnie czy chcecie ozdobić mieszkanie na wiosnę, jesień czy zimę - kwiaty zawsze znajdą zastosowanie w Waszych domach, a różnorodność gatunków pozwoli na sezonowe szaleństwo. Co więcej, piękne bukiety nadają się również na prezenty świąteczne dla najbliższych.

Najlepsze kwiaty do świątecznego wystroju

Gwiazda betlejemskaKwiaty, które wprowadzą najlepszy, świąteczny klimat do domu to zdecydowanie Poinsencja - znana wszystkim jako Gwiazda Betlejemska. Jej obszerne, jaskrawo-czerwone liście oraz łatwość w utrzymaniu sprawia, że są to najczęściej kupowane świąteczne kwiaty. W połączeniu już z niewieloma dodatkami potrafi ozdobić stół lepiej niż niejedna, droga zastawa. Natomiast jeżeli interesuje was bukiet na Święta, który będzie stał w widocznym miejscu, gdzie będzie witał gości swoim urokiem - warto postawić na różany bukiet z gałązkami iglaka, gipsówką oraz błyszczącymi, czerwonymi bombkami. Wsadzony do okrągłego wazonu będzie wyglądał imponująco.

Jakie kwiaty podarować w Święta?

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się wszystkim z kolorem czerwonym. Nie tylko ze względu na Świętego Mikołaja i kolor nosa Renifera Rudolfa, ale też przede wszystkim dlatego, że intensywna czerwień to kolor miłości i właśnie dlatego warto postawić na ten kolor kwiatów w ramach podarku dla drugiej osoby. Mimo, że czerwone róże kojarzą się z wyznaniem zakochania, to w tym przypadku takie znaczenia możecie odstawić nieco na bok. Idealną kompozycją będą zdecydowanie wcześniej wspomniane róże w połączeniu z krwistymi gałązkami ostrokrzewu, pofarbowanymi na złoto liśćmi, włożone w świąteczną skarpetę - takim bukietem zaskoczycie każdego. Jeżeli dobrze znacie obdarowaną osobę, warto pomyśleć o pięknym stroiku świątecznym na bazie Gwiazdy Betlejemskiej, który w swoim koszyku będzie posiadał bombki, suszone pomarańcze, szyszki i przede wszystkim - aromatyczne, czerwone wino, czyli coś dla oka jak i dla podniebienia.

Kwiaty na Święta jako prezent to zdecydowanie doskonały pomysł, by umilić komuś ten magiczny okres. Piękno, naturalność oraz prostota świeżych kwiatów zostanie doceniona przez każdego. Dodatkowo do bukietu można dołączyć mały upominek w formie pluszowego misia, eleganckiego wazonu lub dobrej jakości alkoholu. Wszystko zależy od rodzaju relacji oraz ich intensywności.