Disneyland w kwiatach

Disneyland jest powszechnie uznawany za jedno z najzabawniejszych miejsc na ziemi, warte odwiedzenia. Nie wszyscy wiedzą, że można to zrobić kierując się nie tylko ciekawością i sympatią dla kreskówkowych bohaterów dzieciństwa. Park ten stanowi także niemałą gratkę dla wielbicieli ogrodnictwa. Znajduje się tam bowiem jeden z piękniejszych i oryginalniejszych ogrodów na świecie.

Ogrodnicy Disneylandu to najlepsi z najlepszych, prawdziwi profesjonaliści w swojej dziedzinie. To właśnie dzięki ich zamiłowaniu do świata flory możemy na tym terenie podziwiać kwiaty, których nowe odmiany dopiero będą dostępne na lokalnym rynku.
Park Rozrywki Walta Disneya podzielony jest na tematyczne krainy. Znajdują się tam m. in. Adventureland czyli Kraina Przygody przypisana podróżnikom i odkrywcom, Frontierland inaczej Kraina Dzikiego Zachodu dedykowana starszym dzieciom czy Fantasyland czyli bajkowy świat najmłodszych. Krajobraz każdej z krain musi być odpowiednio dopasowany do określonej tematyki.

disneyland

Ważną rolę w budowaniu wyglądu i atmosfery stanowią oczywiście kwiaty. Ponad 800 odmian roślin z ponad 40 krajów. Na terenie Disneylandu rośnie 40000 przeróżnych krzewów oraz ok. 5000 drzew począwszy od niskich 30 cm skończywszy na 23-metrowych eukaliptusach. Zwiedzając ten baśniowy park rozrywki natkniemy się na ponad 25 rodzajów traw, do których podlewania wykorzystuje się ponad 50000 skraplaczy ogrodowych. Są one obsługiwane przez pracowników z 65 zespołów odpowiedzialnych za prawidłową pielęgnację parku.

Podczas bajkowej wycieczki naszym oczom ukaże się widok wiszących koszy przepełnionych przeróżnymi roślinami. Ich wygląd oraz znajdujące się w nich kwiaty zawsze odpowiednio dobrane pasują tematycznie do określonej krainy.
Ważnym elementem disneyowskiego krajobrazu są żywopłoty i roślinne figury. Dzięki pracownikom parku przybierają one postacie bajkowych bohaterów. Do ich kreowania wykorzystywany jest m. in. syzygium, rzewnia czy kalistemon. Dokładność wykonania kwietnych posągów robi ogromne wrażenie na oglądających stanowiąc niecodzienną ucztę dla ich oczu. To wspaniały pomysł na wiosenną wyprawę dla całej rodziny.