Aranżacja kwiatów w salonie

Nie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że kwiaty wprowadzają do domu, czy mieszkania klimat, który trudno osiągnąć za pomocą jakichkolwiek innych dodatków. Te przepiękne rośliny znajdujące się w salonie sprawiają, że całe mieszkanie wygląda zdecydowanie bardziej przytulnie i ciepło. Jak jednak je zaaranżować, aby faktycznie tak wyglądały?

Kwiaty w salonie

Salon ma to do siebie, że jest miejscem tętniącym życiem. To właśnie w nim się odpoczywa po całym dniu pracy, spędza czas z rodziną i zaproszonymi gośćmi, dyskutuje, ogląda telewizję. Z tego właśnie powodu rośliny znajdujące się w pokoju dziennym powinny być możliwie jak najbardziej zróżnicowane i ciekawe. Bardzo ważne jest, aby dobrać kwiaty do warunków panujących w salonie. Jak bowiem można się domyślać, zupełnie inne gatunki sprawdzą się w stale nasłonecznionych pomieszczeniach, o na przykład południowej ekspozycji, a zupełnie inne w pokojach, które są zacienione przez niemal cały dzień. Aranżacja kwiatów w salonie może odbyć się w myśl stylu urban jungle, czyli miejskiej dżungli. Jest to rozwiązanie dla prawdziwych miłośników roślin - w takim pomieszczeniu nie muszą bowiem znajdować się jedynie małe, niepozorne, stojące na półce gatunki, ale również duże propozycje stojące bezpośrednio na podłodze.

Jakie rośliny w salonie sprawdzą się najlepiej?

  • Storczyki są niewątpliwie jednymi z najpiękniejszych roślin doniczkowych. Najlepiej znaleźć dla nich miejsce w półcieniu lub tam, gdzie dociera światło rozproszone.
  • Skrzydłokwiat to roślinna definicja minimalizmu. Świetnie czuje się w jasnym, ale nie bezpośrednio nasłonecznionym stanowisku i przy dużej wilgotności powietrza.
  • Monstera to prawdziwy doniczkowy klasyk, który od lat cieszy się dużą popularnością. Jest to pnącze lubiące stanowiska zacienione, do których dociera jedynie światło rozproszone.
  • Zamiokulkas zyskał ogromną popularność nie tylko dzięki temu, jak pięknie wygląda, ale również dzięki temu, jak trwała jest to roślina.
  • Palmy są jednymi z największych i najbardziej imponujących roślin doniczkowych. Ich bardzo charakterystyczne, wachlarzowe liście wyglądają przepięknie w każdym wnętrzu.
  • Dracena to roślina o wąskich, ostro zakończonych liściach.

Aranżacja kwiatów w salonie - nie zapominaj o kwiatach ciętych!

Kwiaty doniczkowe to jedno, ale chyba wszyscy zgodzą się ze stwierdzeniem, że kwiaty cięte w wazonie również robią wrażenie, nieprawdaż? Jest to przepiękny element dekoracyjny, który wygląda świetnie zarówno na środku stołu w jadalni, jak i na stoliku kawowym, czy obok telewizora. W domu na co dzień świetnie sprawdzą się dość minimalistyczne bukiety, takie jak na przykład Bukiet Pastelowy lub czerwone mieczyki.

A Ty masz już w swoim domu kwiaty cięte i doniczkowe? Jeśli nie, czym prędzej wypełnij salon tymi niezwykłymi, naturalnymi dekoracjami. Gwarantujemy, że dzięki nim zupełnie odmienisz charakter pomieszczenia i sprawisz, że cała Twoja rodzina będzie spędzać w nim czas jeszcze chętniej.