Najlepsze kwiaty na Dzień Ojca - pomysły na bukiety i kompozycje kwiatowe dla taty

Kwiaty stanowią jak najbardziej trafny upominek w przypadku pań. Czy są jednak one dobrym rozwiązaniem jako prezent na Dzień Ojca i jakie kompozycje będą z takiej okazji najlepsze? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule!

Najlepsze kwiaty na Dzień Ojca - pomysły na bukiety i kompozycje kwiatowe dla tatyCzy kwiaty jako prezent dla ojca to dobry pomysł?

Jeszcze do niedawna wiele osób uważało, że kwiaty nie są najlepszym pomysłem jako prezent dla panów, a są wyłącznie przeznaczone dla kobiet. Jednakże w rzeczywistości mogą one stanowić bardzo unikalny pomysł na prezent dla każdego mężczyzny, w tym dla ojca. Okazuje się, że panowie, wbrew pozorom, bardzo lubią otrzymywać kwiaty. Problem jedynie tkwi w tym, iż nie potrafią jasno wyrazić swojej potrzeby. Dlatego warto zaryzykować i zdecydować się na prezent w postaci bukietu kwiatów np. “Bukiet orzeźwiający”. Poza tym jest to tego typu upominek, którego z pewnością nie spodziewa się Twój tata! Może więc okazać się on trafną niespodzianką, która umili ten piękny dzień, jakim jest Dzień Ojca. Na dodatek, jest to jedna z niewielu okazji do podarowania swojemu tacie pięknego bukietu kwiatów. Pozostało jedynie pytanie: na jakie kwiaty najlepiej będzie postawić?

Najlepsze kwiaty na Dzień Ojca

Choć kwiaty to bez wątpienia piękny oraz ponadczasowy prezent, podczas ich doboru warto jednak mieć na uwadze to, że dla mężczyzn wybiera się je nieco inaczej. W przypadku pań decydujemy się najczęściej na ulubiony gatunek kwiatów osoby, której mamy zamiar je podarować. Tutaj przede wszystkim zwracamy uwagę na cechy kwiatów, które kojarzą nam się z danym mężczyzną. Są to przykładowo: siła, stabilność, niezłomność czy władczość. Poza tym takowy bukiet powinien więcej przedstawiać niż wyrażać - panowie skupiają się bowiem najbardziej na aspekcie wizualnym. Wśród pomysłów na bukiety dla taty znajdują się zatem czerwone róże jak w bukiecie “Piękny gest” czy fioletowe irysy jak w bukiecie “Dużo Szczęścia”. Kompozycje kwiatowe z uwzględnieniem tego rodzaju kwiatów idealnie nadają się na prezent na Dzień Ojca. Ponadto połączenie fioletowych irysów z żółtymi różami stanowi niebanalne rozwiązanie, które z pewnością zaskoczy Twojego tatę. 

Kompozycje kwiatowe dla taty

Podczas doboru odpowiedniej kompozycji kwiatowej na Dzień Ojca warto także pamiętać o tym, aby bukiet był klarowny i posiadał jak najmniej drobnych elementów roślinnych. O wiele lepszym rozwiązaniem będą także kwiaty w ciemnej tonacji kolorystycznej. Nie oznacza to jednak, iż klasyczne czerwone róże nie mogą stanowić równie trafnego pomysłu na prezent. Niektórzy panowie preferują bowiem nieco prostsze rozwiązania niż bardziej wyszukane zestawienia. Jednakże zdecydowanie oryginalnym i trafnym pomysłem na prezent na Dzień Ojca są kompozycje kwiatowe w połączeniu z drobnym upominkiem w postaci ulubionego alkoholu. Co więcej, w tym przypadku kwiaty mogą stanowić wspaniałe urozmaicenie zaplanowanej niespodzianki. Dobrze sprawdzi się tutaj taki zestaw jak Męski Kwiatogram - zawarte w nim herbaciane róże zdecydowanie napawają optymizmem, a butelka wykwintnego trunku z pewnością umili ten wyjątkowy dzień.

Uważasz, że kwiaty nie mogą stanowić wyjątkowego prezentu z okazji Dnia Ojca? Wśród bukietów na specjalną okazję możemy znaleźć naprawdę ciekawe rozwiązania, które świetnie sprawdzą się jako upominek dla Twojego taty! Warto więc się z nimi bliżej zapoznać.