Poczta Kwiatowa wspiera wybory Miss Wheelchair World

Każda kobieta jest piękna! Ze stereotypami i dyskryminacją osób niepełnosprawnych postanowiła walczyć Fundacja Jedyna Taka, która przedstawia projekt Miss Wheelchair World.

A wszystko zaczęło się…

… w 2014 roku, kiedy Fundacja Jedyna Taka postanowiła zorganizować pierwsze w Polsce wybory Miss na wózku. Pracownicy fundacji działają z misją integracji społecznej, dążą do tego, aby zmienić wizerunek osoby niepełnosprawnej, szczególnie kobiet. Pierwsza edycja konkursu cieszyła się bardzo dużą popularnością, dlatego później powstały także kolejne. W tym roku fundacja postanowiła poszerzyć swój projekt - rusza nabór na Mistera Polski na wózku, a także międzynarodowe wybory Miss Wheelchair World.

Gala Finałowa

Cel projektu

Założeniem wszystkich wymienionych konkursów jest przełamywanie barier i pokazanie, że osoba na wózku - tak jak każda inna - może posiadać zainteresowania, talenty, być atrakcyjna i pewna siebie. Wcale nie musi ukrywać się przed światem ze względu na ograniczenia ruchowe. Dzięki organizacji Miss Polski na wózku, Fundacja Jedyna Taka posiada już doświadczenie w organizacji tego typu imprez. Co istotne, została ona założona przez dwie niepełnosprawne mamy, które poruszają się na wózkach inwalidzkich, tak więc doskonale rozumieją problemy osób biorących udział w takich wydarzeniach.

Poczta Kwiatowa® wspiera akcję!

My, jako Poczta Kwiatowa® na co dzień dostarczamy piękne emocje wyrażone w zachwycających bukietach kwiatów. Z dumą wspieramy ciekawe oraz społeczne akcje przez ofiarowywanie kompozycji kwiatowych dla ich uczestników. Nie może nas także zabraknąć przy projekcie Miss Wheelchair World, podczas którego finalistki otrzymają od Poczty Kwiatowej® w Warszawie gratulacyjne kosze prezentowe.