Poczta Kwiatowa na rozdaniu nominacji do tytułu Mistrza Mowy Polskiej

Tytuł Mistrza Mowy Polskiej jest nadawany od 14 lat, a od 2010 roku również Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej, który otrzymują instytucje rozpowszechniające piękno języka polskiego. Poczta Kwiatowa miała zaszczyt zostać partnerem tej uroczystości.

W poniedziałek, 9 czerwca 2014 roku w Warszawie, wręczono nominacje do tych wyróżnień. Warunkiem koniecznym uczestnictwa w konkursie jest mistrzowskie władanie mową ojczystą. Spośród zgłoszonych kandydatów wybrano 12 osób i 6 placówek publicznych, które będą walczyć o te jakże zaszczytne tytuły. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 29 września w Teatrze Miejskim w Gdyni. Do tego czasu można głosować na swoich faworytów wysyłając SMS-y lub kartki z ich nazwiskiem na adres Sekretariatu Programu Mistrz Mowy Polskiej. Osoba i instytucja, która zbierze najwięcej głosów otrzyma tytuł Vox Populi.

Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się m.in. Hanna Banaszak, Piotr Jacoń, Krzysztof Dąbrowski. Wszystkim nominowanym wręczone zostały kwiaty naszego autorstwa.